کد خبر : 19086

قائم مقام معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد کشور در بوشهر گفت

۲ هزار و ۳۵۰ میلیارد تومان وام اشتغال‌زایی به مددجویان کمیته امداد پرداخت شد

۲ هزار و ۳۵۰ میلیارد تومان وام اشتغال‌زایی به مددجویان کمیته امداد پرداخت شد

قائم مقام معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد کشور گفت: سال قبل ۲ هزار و ۳۵۰ میلیارد تومان وام قرض الحسنه اشتغال‌زایی به مددجویان تحت حمایت این نهاد در سراسر کشور پرداخت شد.

به گزارش بوشهر24، علیرضا رمضانی ظهر امروز در نشست با مدیر شرکت شهرک‌های صنعتی استان بوشهر با تاکید بر اجرایی شدن طرح‌های اشتغال‌زایی اظهار داشت: بر اساس ظرفیت مناطق مختلف در کشور طرح‌های اشتغال‌زایی در روستاها ویژه مددجویان تدوین و اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه اشتغال مددجویان در اولویت برنامه‌های کمیته امداد است تصریح کرد: برای اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی، تسهیلات  با نرخ  سود پایین با همکاری بانک‌ها و منابع صندوق قرض‌الحسنه ولایت کمیته امداد پرداخت می‌شود.

قائم مقام معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد گفت: سال قبل 2 هزار و 350 میلیارد تومان وام قرض الحسنه اشتغال به مددجویان تحت حمایت این نهاد در سراسر کشور پرداخت شده است.

رمضانی با اشاره به فعالیت صندوق قرض‌الحسنه ولایت در این نهاد افزود: از پرداخت تسهیلات یاد شده یک میلیارد و 750 میلیون تومان از منابع قرض الحسنه بانک‌ها بوده و مابقی از محل صندوق قرض الحسنه ولایت کمیته امداد پرداخت شده است.

وی تصریح کرد: امسال این میزان به چهارهزار و 500 میلیون تومان ارتقاء یافته که بخشی از محل منابع قرض الحسنه بانک‌ها و مابقی نیز از محل صندوق قرض الحسنه ولایت کمیته امداد تامین می‌شود.

رمضانی بیان کرد: در کنار ارائه این میزان تسهیلات ارزان قیمت اشتغال، سعی شده که مشاوره‌های شغلی مناسبی متناسب با اقلیم هر استان و منطقه انجام شده است.

قائم مقام معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد با تاکید بر توجه به ایجاد بازار شبکه‌ای برای ارائه محصولات مشاغل گوناگون  افزود:  بررسی‌های نشان می‌دهد که با وجود این که بخش عمده‌ای از مددجویان دارای تخصص‌های لازم بوده و بر این اساس تسهیلات دریافت کرده‌اند اما به سبب نداشتن بازار شبکه‌ای و هدفمند، در ارائه محصولاتشان به بازار دچار مشکل شده‌اند.

رمضانی بیان کرد: با توجه به این که شرکت شهرک‌های صنعتی در عرصه تولید دارای ظرفیت‌های مناسبی است می‌توان از این ظرفیت برای حضور مددجویان برای ایجاد یک فعالیت تولیدی در حد خرد استفاده شود.

وی سقف پرداخت تسهیلات ترکیبی با استفاده از منابع امدادی و دولتی را  70 میلیون تومان به هر مددجو دانست و  عنوان کرد: در سال گذشته تعداد فراوانی خودرو زامیاد با تخفیف 7 درصدی از کارخانه و ارائه تسهیلات به میزان 90 درصد قیمت، خریداری و در اختیار مددجویان قرار گرفت که در بوشهر می‌توان از این ظرفیت در شرکت شهرک‌های صنعتی و سایر صنایع تولیدی استفاده کرد.

قائم مقام معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد تاکید کرد: به دنبال این هستیم که کسب و کارهای خرد مددجویی را به فعالیت‌های اقتصادی کلان گره بزنیم که در استان‌های صنعتی مانند بوشهر می‌توان از این ظرفیت استفاده کرد. /تسنیم

ارسال نظر