کد خبر : 19094

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر گفت

آموزش بیش از ۱۹هزار نفر در مراکز فنی‌ و حرفه‌ای استان بوشهر

آموزش بیش از ۱۹هزار نفر در مراکز فنی‌ و حرفه‌ای استان بوشهر

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر گفت: طی شش ماه نخست امسال، بیش از ۱۹ هزار نفر در مراکز فنی‌وحرفه‌ای استان بوشهر مهارت‌آموزی شدند.

به گزارش بوشهر24، عبدالمجید دراهکی صبح سه‌شنبه در نشست برنامه ریزی آموزش مهارت استان بوشهر گفت: در راستای توسعه برنامه‌های مهارت‌افزایی در سطح استان بوشهر تلاش‌های خوبی صورت گرفته است.

وی با اشاره به ارائه آموزش‌های مهارتی در حوزه‌های صنعت، خدمات، کشاورزی و فرهنگ و هنر در شهرستان‌های استان بوشهر، بیان کرد: ارائه این آموزش‌ها پیش‌زمینه‌ای برای توسعه اشتغال پایدار و تحقق اقتصاد مقاومتی است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر اضافه کرد: طی شش ماه نخست امسال، ۱۹ هزار و ۵۰۰ نفر در مراکز فنی‌وحرفه‌ای استان بوشهر مهارت‌آموزی شدند که ۱۴ هزار و ۸۹ نفر مربوط به بخش دولتی بوده است.

وی از اشتغال به عنوان یکی از مهمترین دغدغه‌ها در سطح کشور یاد کرد و ادامه داد: کلید اصلی اشتغال پایدار و رفع بیکاری فراگیری آموزش‌های مهارتی و فنی و حرفه‌ای است و در همین راستا توسعه دوره‌ها را در دستور کار داریم.

دراهکی با تاکید بر لزوم تلاش مسئولان و والدین برای سوق دادن جوانان جویای کار به مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای، تصریح کرد: مهم‌ترین رسالت مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای ارائه مهارت‌های مختلف برای افراد جویای کار است.

آموزش بیش از دو هزار و ۲۰۰ نفر در روستا‌های استان

وی افزود: از مهمترین برنامه‌ها ما در سال جاری آموزش نیروی انسانی متخصص، ماهر و کارآمد متناسب با نیاز‌های بازار کار، ارتقای توان کارآفرینی و توام کردن آموزش و مهارت و همکاری بنگاه‌های اقتصادی برای استفاده از ظرفیت آن‌ها است.

دراهکی با اشاره به توسعه اشتغال روستایی و عشایری، گفت: بیش از دو هزار و ۲۰۰ نفر در روستا‌های استان مهارت افزایی شده اند که این خود در جهت توسعه اقتصاد مقاومتی و حمایت از مشاغل خانگی نقش مهم ایفا خواهد کرد. /باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر