کد خبر : 19103

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر خبر داد

بارش باران پاییزی استان بوشهر بالاتر از حد نرمال است

بارش باران پاییزی استان بوشهر بالاتر از حد نرمال است

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر با اشاره به پیش بینی بارش باران گفت: بر اساس پیش بینی‌های انجام شده بارش باران پاییزی در استان بوشهر بیش از نرمال است.

به گزارش بوشهر24، فرج‌الله شکوهی‌پور صبح امروز در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران استان بوشهر به وضعیت بارش باران در یک سال گذشته در استان بوشهر پرداخت و اظهار داشت: از  مهرماه سال قبل تا امسال 136.5  میلیمتر بارش باران در استان بوشهر ثبت شده که نسبت به سال ماقبل آن که 291.9 میلیمتر بوده 53.2 درصد کاهش داشته است.

وی، بیشتر بارش باران در استان بوشهر را در شهرستان جم دانست و تاکید کرد: در مدت یاد شده در جم 169.6 میلیمتر بارش باران ثبت شده که نسبت به سال قبل آن 71 درصد کاهش دارد.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر به پیش بینی بارش باران در فصل پاییز اشاره کرد و گفت: با توجه به بررسی مدل‌های مختلف برای وضعیت بارش باران پیش بینی می‌شود  بارش باران پاییزی در استان بوشهر بیش از نرمال باشد.

شکوهی‌پور با اشاره به فعال شدن سامانه پیامکی در اداره کل هواشناسی استان بوشهر بیان کرد: با راه‌‌اندازی این سامانه هشدارها، پیش بینی روزانه، اخطارها ارائه می‌شود و  بهره‌برداران می‌توانند از اخبار هواشناسی در همه اوقات بهره‌مند شوند.

وی، افزود: برای جلوگیری از مشکلات در زمان بارش باران در مناطق مختلف استان بوشهر از هم اکنون پیش بینی‌های لازم انجام شود. /تسنیم

ارسال نظر