کد خبر : 19107

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت

افزایش گرایش دانش آموزان استان بوشهر به رشته‌های پزشکی

افزایش گرایش دانش آموزان استان بوشهر به رشته‌های پزشکی

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه گرایش دانش آموزان به رشته‌های پزشکی فزونی یافته است گفت: به سبب مشکلات اشتغال در بعد صنعتی، آموزش و پرورش را در هدایت تحصیلی دانش آموزان دچار ضعف کرده است.

به گزارش بوشهر24، ناصر کرمی ظهر امروز در نشست بررسی روند اجرای طرح‌های آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه همگرایی هم‌افزایانه زمینه تحقق اهداف آموزش و پرورش استان را فراهم کرده است اظهار داشت: آموزش و پرورش استان بوشهر در همه زمینه‌های علمی، پرورشی و تربیت بدنی پیشرفت قابل توجهی کرده است.

کرمی با اشاره به وضعیت نیروهای آموزشی مدارس و بازنشسته شدن 2 برابر نیروهای استخدامی بیان کرد:آموزش و پرورش در حوزه نیروی انسانی شرایط سختی دنبال می‌کند  چراکه خروجی  نیروها با 552 نیروی بازنشسته 2 برابر نیروی ورودی و استخدامی در آموزش و پرورش استان بوشهراست.

مدیرکل آموزش و پرورش استان از افزایش 14 هزار دانش آموز ورودی به مدارس خبرداد و بیان کرد:  امسال با افزایش 14 هزار دانش آموز 388 کلاس درس افزایش پیدا کرده است که با برنامه ریزی مناسب شهرستان‌ها و مناطق مشکل کمبود نیروی آموزشی و اداری به چشم نمی‌آید.

کرمی با بیان اینکه حضور سرزده و بدون تکلف در مدرسه کمک شایانی به حوزه آموزشی و دانش آموزان می‌کند اظهار داشت: معاونان آموزشی شهرستان‌ها و مناطق برنامه عملیاتی خود را با نظارت بر فعالیت مدارس شروع کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان  بوشهر خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود که مسئولان و معاونان آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق به عموم و به خصوص دانش آموزان پاسخگو باشند تا دانش آموزان با یک رویه آموزشی مناسب در آینده پاسخگوی اعمال خود باشند و مسئولیت پذیری در فعالیت محوله را سرلوحه داشته باشند.

وی با بیان اینکه مهمترین ماموریت ما برای آموزش به نیروی انسانی آموزش و پرورش تغییر گفتمان معیشت است افزود: در بین عموم گفتمان معیشت جای خود را به گفتمان تربیت و آموزش دهد تا شاهد فزونی انگیزه در بین دانش آموزان و والدین باشیم و برای احقاق مطالبات معیشتی باید در مقابل با مسئولان تذکرات لازم را داد.

دبیر شورای آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان  اینکه متاسفانه با مشکلات اشتغال در بعد صنعتی، گرایش دانش آموزان به رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی فزونی یافته است گفت: این مشکل جامعه، آموزش و پرورش را در هدایت تحصیلی دچار ضعف کرده است به طوری که طبق پیش بینی‌ها 25 درصد کل دانش آموزان پایه دهم در رشته علوم تجربی ثبت نام کرده‌اند.

وی با بیان اینکه 59 درصد دانش آموزان در شاخه فنی و حرفه‌ای در پایه دهم ثبت نام شده‌اند افزود: 43.7 درصد دانش آموزان این شاخه در رشته تجربی ثبت نام شده‌اند. /تسنیم

ارسال نظر