کد خبر : 19123

در همایش همکلاسی آسمانی

امام جمعه دیر: برنامه دشمن ، کم رنگ کردن ارزش ها و روحیه شهادت طلبی و ناامید کردن مردم است.

امام جمعه دیر: برنامه دشمن ، کم رنگ کردن ارزش ها و روحیه شهادت طلبی و ناامید کردن مردم است.

همایش همکلاسی آسمانی و بزرگداشت شهدای دانش آموز دبیرستان آیت الله طالقانی بندر دیر برگزار شد.

به گزارش بوشهر24، امام جمعه بندر دیر عصر پنجشنبه در همایش همکلاسی آسمانی اظهار داشت: دانش آموزان ما در دوران دفاع مقدس در کنار معلمان خود سنگر مدرسه را رها کرده و سنگر ایثارگری و شهادت در راه آرمان های اسلام را برگزیدند.

حجت الاسلام سیدعلی حسینی افزود: ملت ایران در دفاع مقدس با الهام گیری از قیام عاشورا و با ایثارگری و جانفشانی عزت خود را حفظ کردند. ما هیچگاه اهل جنگ نبوده و نیستیم اما هر زمانی که دشمن حمله کند از خود دفاع می کنیم که نمونه آن را در هشت سال جنگ تحمیلی مشاهده کردیم.

وی با بیان اینکه ما هیچ گاه شروع کننده جنگی نبوده و نیستیم، افزود: اگر دشمن جنگ نظامی راه بیاندازد قطعا ملت ما همانند دهه ۶۰ اشغال کشورشان را تحمل نکرده و برای دفاع از ارزش ها و خاک وطنشان وارد عمل می شوند.

حسینی با اعلام اینکه دشمن جرأت جنگ نظامی با ایران ندارد، گفت: امروز با جنگ نرم دشمن که خطرناکتر از جنگ نظامی است و مواجهیم.

وی تصریح کرد: دشمنان امروز به دنبال کمرنگ‌کردن ارزش ها و روحیه شهادت طلبی در بین نسل جوان ما هستند و همزمان با جنگ اقتصادی فشار روانی وارد کرده و در صدد ناامیدی مردم از نظام هستند.

امام جمعه بندر دیر تأکید کرد: خطر بزرگ امروز این است که تحت تأثیر القائات دشمن قرار گرفته و شهیدان و ارزش های دفاع مقدس را به فراموشی بسپاریم .

وی عنوان کرد: برای مقابله با دشمن بصیر و آگاه باشیم و قدر ایثارگری ها و فداکاری های شهدای دانش آموز را بدانیم.

وی با اشاره به حمله تروریستی ۳۱ شهریور ماه اهواز یاد آور شد: دشمن فکر می کند با ترور و به شهادت رساندن عده ای از هموطنان ما می تواند مردم را با خود همراه کند اما حضور باشکوه ملت در تشییع جنازه این شهدا نشان داد که این ترفند دشمن راه به جایی نمی برد.

یکی از مدیران دهه ۶۰ دبیرستان آیت الله طالقانی نیز گفت: وجه مشترک دانش آموزان دهه ۶۰ و ۹۰ در بصیرت و معنویت آنان است و اگر روزی فرمان جهاد صادر شود قطعا دانش آموزان کشور برای جانفشانی آماده اند.

محمد مقاتلی افزود: وجود ۳۶ هزار شهید دانش آموز برگی زرین و افتخاری ماندگار برای دانش آموزان است.

مدیر فعلی دبیرستان آیت الله طالقانی اظهار کرد: در دوران دفاع مقدس عزیزانی از این دبیرستان راهی جبهه ها شدند که امروز مایه سربلندی ما هستند.

مرتضی شاهدی با بیان اینکه این دبیرستان ۱۴شهید در دفاع مقدس تقدیم انقلاب کرده است،، عنوان کرد:امیدواریم فرهنگ دفاع مقدس در جامعه و مدارس ما ترویج و همه ما پاسبان و پاسدار ارزش های اسلامی باشیم. /خبرگزاری مهر

ارسال نظر