کد خبر : 19124

برای ششمین سال متوالی

اولین زائر بوشهری با پای پیاده از شهر بوشهر عازم کربلاشد+تصویر

اولین زائر بوشهری با پای پیاده از شهر بوشهر عازم کربلاشد+تصویر

اولین زائر پیاده روی اربعین حسینی برای ششمین سال متوالی با پای پیاده از شهر بوشهر عازم کربلا شد.

 اولین زائر بوشهری پیاده روی اربعین؛ به گزارش بوشهر24،  ابراهیم خیاری از جانبازان هشت سال دفاع مقدس است که ساعت ۵ صبح روز چهارشنبه از شهر بوشهر حرکت خود را آغاز کرده است و پس از ۵ ساعت پیاده روی به شهر چغادک رسیده است و شب گذشته نیز با پیوستن به کاروان زائران کنگانی طبق روال همه ساله با این زائران با پای پیاده رهسپار کربلای معلی شد.

ابراهیم خیاری با بیان اینکه ۶ سال است که با پای پیاده از شهر بوشهرعازم کربلا می شوم در خصوص هدف خود از حضور در پیاده روی اربعین گفت: هدف من شرکت در پیاده روی اربعین حسینی و تعظیم به شعائر حسینی است و بدلیل عشق و ارادت ویژه ای که به سید و سالارشهیدان دارم هرساله با پای پیاده از منزلم واقع در شهر بوشهر به سمت کربلای معلی حرکت می کنم و از امام حسین(ع) خواسته ام تا توان دارم با پیاده در مراسم اربعین شرکت کنم.

این زائر حسینی با بیان اینکه در ابتدای راه در گلزار شهدای شهر بوشهر حاضر شدم و ضمن تجدید میثاق با شهدا و کسب اجازه از پدر و مادر مرحومم عازم این سفر معنوی شدم، افزود: در سال اولی که این سفر معنوی را شروع کردم به دلیل ناتوانی جسمانی با مخالفت شدید پزشکان و خانواده روبرو بودم ولی با استعانت از خداوند متعال و عنایت سید و سالار شهیدان این توانایی جسمانی به من داده شد تا امسال نیز برای چهارمین سال متوالی راهی کربلا شوم که باعث تعجب پزشکان شد.

این جانباز شیمیایی هشت سال دفاع مقدس اظهار کرد: مدت سفر بنده از شهربوشهر تا شلمچه ۱۴ روز و شلمچه تا کربلا نیز ۱۸ روز است و بر اساس تجربه و طبق برنامه ریزی که دارم هر ۱۰ کیلومتر را در مدت زمان ۱ ساعت و ۴۰ دقیقه طی می کنم و طی دو سال اخیر به دلیل گرمای هوای مسیر را در شب به همراه زائران کنگانی می پیمایم.

این خادم اهل بیت با تشکر از مردم که همیشه به وی  و زائران حرم حسینی ارادت داشته اند، بیان کرد: در طول مدتی که با پای پیاده عازم سفر به کربلا بوده ام ۱ ریال از جیب شخصی هزینه نکرده ام و همه مردم به من و زائران احترام گذاشته و مایحتاج سفر ما را تامین کرده اند.

وی ادامه داد: هر چه به سمت مرز و کربلا نزدیک می شویم بر تعداد خادمین به زائران افزوده می شود، در حدی که بر سر دعوت از ما به منزل خود دعوا می کنند که نشان از عشق و ارادت ویژه مردم به سید و سالار شهیدان و ساقی دشت کربلا می باشد.

لازم به ذکر است؛ این زائر حسینی در حالی که سابقه سی ساله خدمت در ارتش را در کارنامه دارد و ۲۲۸۱روز سابقه ایثارگیری در دوران دفاع مقدس نیز از افتخارات اوست، مجروح شدنش را در عملیات خیبر و شیمیایی شدن در عملیات والفجر ۸ را از نعمت های الهی می داند و  کوله بارش نیز مملو از داروهای تجویز شده پزشک برای درمان عوارض شیمیایی بر جای مانده از هشت سال دفاع مقدس است ولی  به عشق امام حسین(ع) با اراده ای قوی و وصف ناپذیر۶ سال است که قبل از زائرین دیگر با پای پیاده به سمت کربلای معلی حرکت فرهنگی و معنوی خود را آغاز می کند. /چغادک نیوز

ارسال نظر