کد خبر : 19131

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت

ویزای اربعین حسینی در بوشهر صادر می‌شود

ویزای اربعین حسینی در بوشهر صادر می‌شود

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: با توجه به حضور فعال مردم استان بوشهر در مراسم اربعین برای نخستین بار ویزای زائران اربعین در این استان صادر می‌شود.

به گزارش بوشهر24، مجید خورشیدی صبح امروز در دیدارهیئت کنسولی عراق در بوشهر اظهار داشت: حماسه اربعین حسینی در کربلای معلی نشان از اتحاد و وحدت مسلمانان ایران و عراق است .

وی با  اشاره به باورها و اعتقادات مردم نسبت به شهدای دشت کربلا افزود: ایام ماه محرم و صفر برای مردم مسلمان ایران از جایگاه مهمی برخوردار است که نشان از عشق و علاقه مردم به سیدوسالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) و ائمه اطهار(ع) است.

معاون استاندار بوشهر با اشاره به اینکه مردم سوگوار شهدای دشت کربلا نسبت به حضور در مراسم اربعین حسینی در کربلا توجه ویژه‌ای دارد تصریح کرد: هر ساله برای تسهیل در حضور مردم در مراسم اربعین حسینی، برنامه‌ریزی ویژه‌ای می‌شود که همکاری مسئولان عراقی در این زمینه قابل تقدیر است.

خورشیدی  تسهیل صدور ویزا برای حضور مردم استان بوشهر در مراسم اربعین حسینی را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: هر ساله برای شرکت مردم مسلمان استان بوشهر در مراسم اربعین حسینی ویزای آنها از طریق دیگر استان‌ها صادر می‌شود که امسال با پیگیری‌های استاندار بوشهر امکان صدور ویزا در مرکز استان فراهم شده است و در این راستا با استقرار دفتر کنسولگری عراق در بوشهر دفتر صدور موقت ویزا در استان بوشهر دایر می‌شود.

وی با قدردانی از استقرار اعضای کنسولی عراق در استان بوشهر افزود: این اعضا ثبت‌نام برای صدور ویزا مراسم اربعین حسینی را به ‌زودی آغاز می‌کنند.

خورشیدی تاکید کرد: با توجه به مراودات دائم مردم مسلمان ایران و عراق، در سال‌های آینده باید تلاش شود که ویزای بین دو کشور ایران و عراق برداشته شود. /تسنیم

ارسال نظر