کد خبر : 19133

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالای استان بوشهر بیان کرد

مشکل سوخت شناورهای سنتی استان بوشهر برطرف شد

مشکل سوخت شناورهای سنتی استان بوشهر برطرف شد

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالای استان بوشهر با اشاره به اینکه مشکل سوخت شناورهای سنتی استان بوشهر برطرف شد گفت: با پیگیری‌های استاندار بوشهر مشکل سوخت شناورهای سنتی استان بوشهر حل شده و به‌زودی اجرایی می‌شود.

به گزارش بوشهر24، حیدر ساجدی ظهر امروز در نشست بررسی تامین سوخت شناورهای سنتی تجاری و سفاری استان بوشهر اظهار داشت: با پیگیری‌های مستمر استاندار بوشهر الحمدالله مشکل سوخت شناورهای سنتی تجاری و سفاری استان بوشهر حل شده و به‌زودی اجرایی می‌شود.

وی با اشاره به تدوین و تصویب آیین‌نامه دولت در زمینه نرخ سوخت شناورهای تجاری افزود:براساس آیین نامه دولت مقرر شد سوخت شناورهای تجاری و سفاری زیر 500 تن در آبهای داخلی براساس قیمت داخلی محاسبه شود.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالای استان بوشهر بیان کرد: در این راستا کارگروه ویژه‌ای با هماهنگی سازمان بنادر و دریانوردی میزان مسیر و مسافت حرکت شناورها به‌طور میانگین70 به 30 یعنی 70 درصد در آبهای داخلی و 30 درصد در آبهای بین المللی تعیین کرده است که به زودی بر روی سامانه قرار می‌گیرد.

ساجدبا تاکید بر نصب ردیاب بر روی شناورها تصریح کرد: در آینده یکی از الزامات تحویل سوخت شناورها براساس سیستم ردیاب  است که این مهم در آیین نامه  هیئت دولت پیش بینی شده است.

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری بوشهر بیان کرد: اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر مکلف است در زمینه  نصب ردیاب بر روی شناورها اقدام و ان‌شالله لنج‌داران هم متعهد می‌شوند در نصب سیستم ردیاب همکاری کنند. /تسنیم

ارسال نظر