کد خبر : 19142

توسط نیکوکار بوشهری صورت گرفت

حمایت از ۵۵ فرزند یتیم بوشهری توسط یک بوشهری

حمایت از ۵۵ فرزند یتیم بوشهری توسط یک بوشهری

یک حامی نیکوکار بوشهری تکفل ۵۵ فرزند یتیم و غیریتیم کمیته امداد را بر عهده گرفت و ماهانه کمک های نقدی و غیرنقدی خود را به حساب آنها پرداخت می کند.

 به گزارش بوشهر24 به نقل از سایت خبری کمیته امداد، اکرام ایتام از سفارشات موکد خداوند ، پیامبر عظیم الشان اسلام و ائمه معصومین علیهم السلام است.در قرآن کریم‌ آمده است که اکرام یتیم موجب دوستی خداوند، آسایش در دنیا و آخرت‌، بازدارنده از کبر و غرور و دوری ازمحنت‌های مالی می شود.

 خدمت به ایتام عهدی است که با خداوند متعال بسته شده و معاهدان آن راستگویان و پرهیزکارانند و انجام این کار بهترین ‌ملاک ایمان به خداوند و قرآن شناخته شده است‌.

کمیته امداد که مسئولیت حمایت از افراد بی بضاعت و نیازمندان را بر عهده دارد با گسترش فعالیت هایش طرح اکرام ایتام و محسنین را نیز در زمره فعالیت های خود قرار داده است.

 اجرای این طرح از سال ۱۳۷۸ آغاز شده است و بر اساس آن حمایت از فرزندان یتیم و نیازمند به ‌خیران و حامیان نیکوکار واگذار می‌شود، به این صورت که هر حامی با پذیرفتن حمایت یک یا چند نفر یتیم‌ یا محسنین، ماهیانه کمک های نقدی و غیر نقدی خود را به حساب آنها پرداخت کند.

 در سال، اوج طرح حامی یابی توسط کمیته امداد برای فرزندان مددجو در مناسبت های مختلفی از جمله ماه مبارک رمضان و ماه محرم  انجام می شود.

سید محمد علی مهیمنیان پور، رئیس کمیته امداد شهرستان بوشهر از حمایت یک حامی نیکوکار بوشهری از ۵۵ فرزند یتیم و غیر یتیم مددجو در ایام عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) خبر داد و گفت: ۴۵ نفر از این فرزندان یتیم و ۱۰ نفر دیگر فرزند غیر یتیم هستند که ماهانه کمک های نقدی و غیر نقدی توسط این حامی نیکوکار به حساب آنها پرداخت می شود.

 وی درادامه افزود: این حامی نیکوکار که نخواست نامش فاش شود در هر ماه مبلغ سه میلیون تومان به حساب فرزندان معنوی خود پرداخت می کند و علاوه بر آن کمک های کالایی هم برای آنها در نظر می گیرد.

 مهمیمنیان پور با اشاره به اینکه  در کل ۴۰۳ فرزند یتیم و غیر یتیم نیازمند( محسنین) در شهر بوشهر تحت حمایت کمیته امداد هستند گفت:  ۱۵۱ نفر آن فرزند یتیم و ۲۵۲ نفر دیگر فرزندان غیر یتیم ( محسنین) هستند که  به جز تعدادی ازفرزندان محسنین، همه آنها دارای حامی هستند.

رئیس کمیته امداد شهرستان بوشهر در ادامه با بیان اینکه یتیم نوازی یک سنت حسنه و مورد تاکید در دین مبین اسلام است، یادآور شد: با عمل به این سنت الهی سبب خواهد شد تا کسانی که به هر دلیلی از نعمت پدر محروم مانده اند با کمک حامیان خود بتوانند مشکلات و موانع را مرتفع نموده و در مسیر درست زندگی گام بردارند.

وی در پایان از همه خیران و حامیان نیکوکار درخواست کرد تا این نهاد را برای یاری رسانی به ایتام و نیازمندان همراهی کنند.

ارسال نظر