کد خبر : 19153

سرپرست حوزه نظارت گمرکات استان بوشهر گفت

10 هزار حلقه لاستیک آماده ترخیص در گمرک بوشهر

10 هزار حلقه لاستیک آماده ترخیص در گمرک بوشهر

سرپرست حوزه نظارت گمرکات استان بوشهر گفت: ۱۰ هزار حلقه انواع لاستیک کامیون و خودروهای سنگین در گمرک بوشهر آماده ترخیص و عرضه به بازار مصرف است.

به گزارش بوشهر24، منصور بازیار ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با تاکید بر ارائه خدمات لازم به بازرگانان اظهار داشت: در راستای تسریع در ارائه خدمات به تجار و بازرگانان، گمرکات استان بوشهر به سامانه جامع گمرکی مجهز شده است.

مدیرکل گمرک بوشهر از ترخیص لاستیک از گمرک بوشهر خبرداد و بیان کرد:10 هزار حلقه انواع لاستیک کامیون و خودروهای سنگین در گمرک بوشهر آماده ترخیص و عرضه به بازار مصرف  است.

وی با بیان اینکه این شماره لاستیک کامیون طی چندین اظهارنامه به گمرک اظهار شده است گفت: این لاستیک‌ها پس از انجام مراحل قانونی و تشریفات گمرکی آماده خروج از گمرک است.

سرپرست حوزه نظارت گمرکات استان بوشهر اظهارداشت: علاوه بر این شمار لاستیک کامیون طبق بررسی صورت گرفته حدود 4 هزار لاستیک کامیون دیگر در محوطه منطقه ویژه بندر بوشهر موجود  است که در همین راستا با برقراری ارتباط با صاحبان کالا تاکید شده نسبت به اظهار کالا در اسرع وقت اقدام کرده و گمرک نیز آمادگی کامل برای ارائه تسهیلات گمرکی از قبیل پذیرش ضمانت‌نامه بانکی و ترخیص قسمتی  از کالا را دارد.  

وی، به مصوبه اخیر هیئت دولت در خصوص واردات لاستیک خودرو های سنگین اشاره و خاطر نشان کرد: هیئت وزیران در راستای حمایت از ناوگان حمل و نقل عمومی و باری سنگین  تعرفه واردات لاستیک برای خودروهای سنگین را از 26 درصد به 5 درصد کاهش داده است که قطعا نقش به‌سزایی در کاهش قیمت و تامین لاستیک مورد نیاز دارد.

بازیار  با تاکید بر اینکه گمرک بوشهر با آمادگی کامل آماده ارائه خدمت شبانه روزی به صاحبان کالا و تجار و بازرگانان است تصریح کرد با برقراری شیف‌های شبانه روزی در گمرک بوشهر آمادگی کامل برای  ارائه خدمت 24 ساعته حتی در روزهای تعطیل برای تجار و بازرگانان فراهم شده است.

بازیار گفت: در نیمه نخست امسال ۳۳۱ هزار تن کالا به ارزش ۹۱۲ میلیون دلار وارد گمرک بوشهر شده که بیشتر شامل لوازم یدکی خودرو، لاستیک، موز و کره حیوانی بوده است.

در همین حال اداره‌های راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر از طریق انجمن‌های صنفی کامیون داران استان بوشهر در حال نام نویسی از صاحبان کامیون‌ها برای توزیع لاستیک به قیمت مصوب میان آنهاست.

پیش از این هم هزار و ۱۴۰ حلقه لاستیک به قیمت مصوب، میان صاحبان کامیون‌های این استان توزیع شده بود.

ارسال نظر