کد خبر : 19157

مدیرحج و زیارت استان بوشهر گفت

هزینه صدور ویزا اربعین در استان بوشهر ۳۷۷ هزار تومان تعیین شد

هزینه صدور ویزا اربعین در استان بوشهر ۳۷۷ هزار تومان تعیین شد

مدیرحج و زیارت استان بوشهر با اشاره به صدور ویزا شرکت در مراسم اربعین حسینی در استان بوشهر گفت: هزینه صدور ویزا اربعین حسینی در استان بوشهر ۳۷۷ هزار و ۷۰۰ تومان تعیین شده است.

به گزارش بوشهر24، عبدالرسول رنجبر با اشاره به حماسه عظیم مسلمانان در اربعین حسینی اظهار داشت: مراسم اربعین حسینی و پیاده‌روی مسلمانان با اتحاد و انسجام در این ایام نماد قدرت و اقتدار  اسلام است که هر ساله این مهم در  دشت کربلا با حضور حماسی مسلمانان برگزار می‌شود.

وی از صدور ویزا برای شرکت در مراسم اربعین حسینی در مرکز استان بوشهر خبرداد و بیان کرد: برای رفاه حال مردم و کاهش هزینه‌ها،هیئت کنسولی عراق برای صدور ویزا مراسم اربعین حسینی در بوشهر مستقر شده است.

مدیر حج و زیارت با اشاره به اینکه ثبت نام از زائران اربعین حسینی از 5 مهر ماه آغاز شده است خاطر نشان کرد: تاکنون در استان بوشهر یک‌هزار 100 نفر ثبت نام کرده‌اند.

رنجبر با اشاره به ثبت‌نام از زائران از طریق دفاتر زیارتی در استان بیان کرد: ثبت نام از زائران اربعین حسینی علاوه بر 20 دفتر  زیارتی، 11 دفتر هم به صورت موقت در نقاط مختلف استان بوشهر ایجاد شده است.

وی به هزینه ویزای اربعین حسینی پرداخت و گفت: برای سفر به عراق  و شرکت در مراسم اربعین حسینی ویزا در استان صادر و هزینه آن 377 هزار و 700 تومان تعیین شده که این هزینه، درمان و بیمه افراد هم در برمی‌گیرد.

رنجبر مرز خروجی زائران استان بوشهر برای عزیمت به عراق را مرز شلمچه دانست و گفت: خروج از مرز برای شرکت در مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی در عراق بدون ویزا امکان پذیر نیست که لازم است زائران از جلوگیری از هرگونه مشکلات نسبت به اخذ ویزا اقدام کنند. /تسنیم

ارسال نظر