کد خبر : 19167

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز خبر داد:

پایداری تولید گاز در پالایشگاه‌های پارس‌جنوبی افزایش یافت

پایداری تولید گاز در پالایشگاه‌های پارس‌جنوبی افزایش یافت

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز گفت: با راه‌اندازی پست برق پشتیبان فازهای یک تا سه پایداری سیستم تولید گاز در پالایشگاه‌های پارس‌جنوبی افزایش یافت.

به گزارش بوشهر24، حسن منتظر تربتی با بیان اینکه با راه‌اندازی پست برق پشتیبان فازهای یک تا سه پایداری سیستم تولید گاز در پالایشگاه‌های پارس‌جنوبی افزایش یافت، اظهار داشت:  با راه‌اندازی این پست برق مطمئن با ولتاژ و فرکانس پایدار برای تولید گاز در اختیار پالایشگاه‌های اول و دوم قرار گرفت که این موضوع در پایدارسازی سیستم تولید گاز موثر خواهد بود.

وی افزود: تاکنون برای تامین برق مورد نیاز پالایشگاه‌های پارس جنوبی از نیروگاه‌های محلی استفاده می‌شد که مشکلات فراوان استفاده از این نیروگاه‌ها، شرکت گاز را بر آن داشت تا با ساخت  نیروگاهی متمرکز، به گونه‌ای مطمئن‌تر، اقتصادی‌تر و آسان‌تر، توان الکتریکی مورد نیاز پالایشگاه‌ها را تامین کند.

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز گفت:‌ با راه‌اندازی پست پشتیبان، می‌توان بخشی از توربین‌های قدیمی فازهای یک تا سه را که هزینه‌های نگهداری و مشکلات زیادی را به سیستم تحمیل می‌کنند، از مدار خارج کرد و توان الکتریکی قابل اطمینانی را برای افزایش پایداری تولید گاز طبیعی در اختیار پالایشگاه‌های اول و دوم قرار داد. /خبرگزاری فارس

 

ارسال نظر