کد خبر : 19168

در پی پیگیری مطالبات کامیون داران

مشکلات کامیون داران در حال برطرف شدن

مشکلات کامیون داران در حال برطرف شدن

مشکلاتمان را گفته ایم اما برخی در فضای مجازی بدنبال سیاسی کاری و جنجال هستند.

به گزارش خبرنگار بوشهر24 چند روزی است شاهد بوجود آمدن برخی مشکلات در حوزه باربری و تردد کامیون داران در سطح کشور بوده ایم و استان بوشهر هم از این امر مستثنی نبوده است . در پی بوجود آمدن این مشکلات پیگیر ماجرا شدیم:

مشکل ما صنفی است ، دشمن سواستفاده نکند

راننده ای می گفت:  قیمت قطعات بالا رفته از جمله لاستیک .سهم پرداختی بیمه هم بیشتر شده. با وجود این همه گرانی ، کرایه ها فقط 20 درصد بیشتر شده.در نوبت دادن بار توسط باربری ها و سامانه نوبت بار هم بی عدالتی هست. بار هست بارگیری هم هست اما اگر بارگیری کنیم میگویند خائنیم. ما دنبال خدمت به مردم هستیم و مشکل هم داریم ولی از مشکل صنفی ما سواستفاده میکنند.

راننده دیگری در این رابطه می گفت: مسئولین قول هایی دادند و تعداد محدودی لاستیک توزیع کردند ، اما قیمت قطعات بالا رفته و کرایه ها جوابگو نیست. بیمه تکمیلی هم مدارکی گرفتند و هنوز خبری نشده.

دیگری میگفت لاستیک ما فرسوده شده و نمیتوانیم بار بزنیم ، قیمت قطعات بالاست ، مشکلاتمان را گفته ایم اما برخی در فضای مجازی بدنبال سیاسی کاری و جنجال هستند.

برخورد قاطع با مخلان امنیت و قانون

در استان بوشهر مشکل خاصی از بابت مزاحمت برای کامیون داران نداشته ایم. دو نفر در کنگان بخاطر ایجاد مزاحمت بازداشت شدند . دادستان هم در این رابطه هشدار دادند. هیچ راننده یا کامیونی  هم بازداشت یا توقیف نشده. اما خائنین داخلی بدنبال ایجاد جو روانی در فضای مجازی شده اند. سراسری و همه گیرشدن اعتصابات و عدم بارگیری و برخورد با رانندگان مخالف اعتصاب و ضد نظام جلوه دادن اعتصاب کنندگان و سیاسی کردن موضوع از جمله تحرکات این طیف در فضای مجازی است. در مورد این که مخلان تردد کامیون ها آیا واقعا کامیون دار هستند یا نیستند نیز جای بحث است.

164074690

مسئولان بدنبال حل مشکلات

اداره کل راه و ترابری استان بوشهر: مشکلات اقتصادی شامل عموم جامعه هست و رانندگان هم از این قضیه مستثنی نیستند. تمامی مسئولین مربوطه به جد دنبال برطرف کردن مشکلات هستند و با برگزاری جلسات متعدد و پیگیری های مداوم در سطح کشور و استان به نتایج خوبی دست یافته اند . در مورد قطعات و لاستیک که در مرحله اول تعداد 1340 حلقه لاستیک بین رانندگان بوشهری توزیع شد که از قبل ثبت نام کرده بودند. در حال حاضر هم تعداد 14000 حلقه لاستیک هم در گمرک در انتظار ترخیص است. همچنین کم شدن تعرفه واردات لاستیک موجب کاهش چشمگیر قیمت ها شده است.

در مورد قیمت کرایه ها که بیست درصد اضافه شد و به دنبال اجرای تن کیلومتر هستیم،  اما کمیسیونی که شامل باربری ها می شود 8 درصد و 5 درصد هم مالیات که جمعا می شود 13 درصد . تخلفات بعضی باربری ها رو پیگیری کردیم و برخورد شده. در همین راستا هم سامانه ثبت نوبت بار فعال هست که رانندگان میتوانند ثبت نوبت کنند و این ناعدالتی در مورد نوبت بار برطرف شود.

بیمه تکمیلی رانندگان هنوز در حال انجام است وبدلیل تعداد بالای متقاضیان سامانه در حال ثبت نام است . به محض تمام شدن ثبت نام این امر عملی می شود.

ارسال نظر