کد خبر : 19170

با حضور آیت الله صفایی بوشهری صورت گرفت

مراسم آغاز رسمی سال تحصیلی مدرسه علمیه امام خمینی(ره) بوشهر+ تصاویر

مراسم آغاز رسمی سال تحصیلی مدرسه علمیه امام خمینی(ره) بوشهر+ تصاویر

مراسم آغاز رسمی سال تحصیلی مدرسه علمیه امام خمینی(ره) بوشهر با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر برگزار شد.

به گزارش بوشهر24 به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، آیت الله صفایی بوشهری صبح امروز در مراسم آغاز رسمی سال تحصیلی مدرسه علمیه امام خمینی(ره) بوشهر با تبریک آغاز سال تحصیلی جدید گفت: دین خدا در مجموعه قرآن و کتاب های آسمانی، انبیاء و ائمه اطهار عنصر کمال بخشی است و این اساس نظام بشری می باشد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر افزود: بعد از انبیاء و ائمه اطهار(ع) روحانیت رابطه فیض و هدایت از سوی خداوند است و همان طور که انبیاء و ائمه(ع) واسطه فیض هستند، روحانیت هم از چنین مقامی برخوردار است.

khabar100797_1

وی، دین را شخصیت حقوقی روحانیت عنوان کرد و ابراز داشت: همین که طلبه هستید نشان از کشف اراده و خیر خداوند به شما است و در این شرایط باید شخصیت حقیقی خود را در تراز با شخصیت حقوقی خود قرار دهید.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه روحانیت نور است و هم جامعه را منور می کند اظهار داشت: این کار نیاز تبدیل شخصیت حقیقی به حقوقی دارد.

آیت الله صفایی بوشهری خطاب به طلاب گفت: همه شما برای موفقیت وارد به حوزه علمیه شده اید و شرط رسیدن به این موفقیت کار و تلاش و جدیت، قوت و وقت گذاشتن و چشم پوشی و دل کندن از بسیاری از مسائل است.

khabar100797_5

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه توقف و تعطیلی کار انسان را به جایی نمی رساند اظهار داشت: اولین عنصر داشتن عزم و جدیت در کار است، بنابراین وقت خود را هدر ندهید؛ طلبه اگر منظم نباشد نمی تواند به آن شخصیت حقوقی دست پیدا کند.

ایشان اظهار داشت: در بین طلاب و اساتید کسانی موفق بوده اند و هستند که در کار خود جدیت داشته باشند از این رو کار و تلاش و عزم باید در یک مسیر صحیح باشد و راه و روش را شناخت.

آیت الله  صفایی بوشهری گفتند: این کتاب ها ظرف حرکت برای طلاب است و اساتید نیز راه را به شما نشان می دهند، لذا قدردان تلاش ها و زحمات اساتید خود باشید.

ارسال نظر