کد خبر : 19172

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر گفت

۱۶۰ کیلو وات پنل نیروگاه خورشیدی در استان بوشهر وارد مدار تولید شد

 ۱۶۰ کیلو وات پنل نیروگاه خورشیدی در استان بوشهر وارد مدار تولید شد

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر با بیان اینکه تاکنون برای تولید برق خورشیدی در استان بوشهر معادل ۳ هزار و ۱۷۰ کیلو وات مجوز صادر شده است گفت: از این میزان ۱۶۰ کیلو وات نیروگاه خورشیدی در استان به بهره‌برداری رسیده است.

به گزارش بوشهر24، امرالله پاراد ظهر امروز در نشست بررسی روند اجرای طرح‌های نیروگاه خورشیدی در استان بوشهر با اشاره به پرداخت تسهیلات بانکی به سرمایه‌گذاران پنل‌های خورشیدی در استان اظهار داشت: با توجه به بالا بودن هزینه اجرای پنل‌های خورشیدی برای اینکه این هزینه برای سرمایه گذاران به صرفه شود ضمن پرداخت تسهیلات بانکی، وزارت نیرو برق  تولیدی را به صورت تضمینی تا 20 سال از تولید کننده به 10 برابر قیمت برق خانگی خریداری می‌کند.

وی از افزایش مجوز‌های تولید برق خورشیدی در استان خبرداد و بیان کرد:تاکنون برای تولید برق خورشیدی بالای 100 کیلو وات  به ظرفیت 167 مگاوات و از یک تا 100 کیلووات در مجموع معادل 3 هزار و 170 کیلو وات مجوز صادر شده  است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر از افتتاح پنل‌های خورشیدی در استان خبر داد و گفت: تاکنون160 کیلو وات نیروگاه خورشیدی در استان بوشهر به  بهره‌برداری رسیده است.

پاراد با بیان اینکه پنل‌های خورشیدی در مواقع حوادث طبیعی مانند زلزله، طوفان، رانش زمین و دیگر حوادث نقششان پررنگ‌تر می‌شود افزود: در این مواقع،می‌توان با سرعت بیشتری از برقشان استفاده کرد.

وی با بیان اینکه نصب پنل‌های خورشیدی شغل‌های این حوزه را افزایش می‌دهد گفت: بر اساس بررسی انجام شده تولید هر 100  کیلووات برق از پنل خورشیدی می‌تواند برای دونفر شغل ایجاد کند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر نگهداری پنل‌های خورشیدی را  آسان دانست و افزود: عمر بالا، استهلاک کم و هزینه نگهداری پایین از مزایای پنل‌های خورشیدی  است. /تسنیم

ارسال نظر