کد خبر : 19174

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان بوشهر گفت

۴۰۰ گروه جهادی در روستاهای استان بوشهر خدمات رسانی می‌کنند

 ۴۰۰ گروه جهادی در روستاهای استان بوشهر خدمات رسانی می‌کنند

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان بوشهر گفت: از نهم شهریورماه تاکنون ۴۰۰ گروه جهادی در یک رزمایش خدمات‌رسانی در روستاها و مناطق کم برخوردار استان بوشهر حضوریافته‌اند.

به گزارش بوشهر24، ذوالفقار عباسی‌فر ظهر امروز در حاشیه توزیع 350 جلد کتاب، ادبیات داستانی کودک و نوجوان پس از انقلاب اسلامی، تاریخ، فرهنگی، مذهبی از ناشران ایرانی و 150 بسته شکلات و شیرینی و 200 بسته فرهنگی، اسباب‌بازی و کیف و لوازم‌التحریر که با همکاری گروه جهادی ایثارگران بدون مرز استان بوشهر در روستای محروم بن بید دشتی انجام شد از آغاز عملیات یک‌هزار واحد مسکونی برای مددجویان کمیته امداد استان بوشهر خبر داد.

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان بوشهر اظهار داشت: از نهم شهریورماه تاکنون قریب به 400 گروه جهادی در یک رزمایش خدمات‌رسانی در روستاها و مناطق کم برخوردار استان بوشهر حضوریافته‌اند.

وی با بیان اینکه این گروه‌ها با توان تخصصی که دارند در عرصه‌های مختلف بهداشت و درمان، علمی و آموزشی، زیرساخت‌ها و کشاورزی ارائه خدمت می‌دهند گفت: امروز در روستای بن بید که یکی از روستاهای کمتر توسعه‌یافته در فاصله 100 کیلومتری جنوب شرقی خورموج مرکز شهرستان دشتی  خدمات گروه جهادی عرضه می‌شود.

عباسی‌فر با اشاره به تحویل یک سری امکانات و بسته‌های فرهنگی و نوشت‌افزار به دانش آموزان بن بید دشتی خاطر نشان کرد: جهادگران  ضمن آشنایی با نیازمندی‌ها و زیرساخت‌های روستا خدمات لازم را به آنان ارائه می‌دهند.

رئیس بسیج سازندگی استان بوشهر با بیان اینکه سپاه در یک نگاه کلی سه نو خدمت به مردم ارائه می‌دهد تصریح کرد: این خدمات توسط گروه‌های جهادی و اقشار مختلف بسیج ازجمله، بسیج جامعه پزشکی، بسیج دانشجویی و دانش‌آموزی، بسیج محلات و مهندسین انجام می‌شود.

وی افزود: خدمات بسیج در روستاها و در قالب گروه‌های جهادی خدمات مختلفی در عرصه‌های مختلف و متناسب با نیاز روستا خدمات ارائه می‌دهند.

عباسی‌فر از اجرای طرح‌های محرومیت‌زدایی درروستاها خبرداد و بیان کرد: احداث زیرساخت در روستاها و مناطق کم برخوردار مانند ساخت مساجد، حسینیه‌ها، مدارس، غسالخانه و خانه عالم از برنامه قرارگاه محرومیت‌زدایی  است.

رئیس بسیج سازندگی استان بوشهر با اشاره به ساخت منزل ویژه  نیازمندان روستایی تحت پوشش کمیته امداد گفت: در سال 1395 تا 1396 بیش 600 واحد مسکونی با همکاری منطقه دوم نیروی دریایی سپاه و سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر احداث و تحویل شد.

عباسی‌فر از انعقاد تفاهم‌نامه احداث یک‌هزار واحد مسکونی با قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه با کمیته امداد در استان بوشهر خبر داد و افزود:  با انعقاد این تفاهم‌نامه عملیات اجرایی یک‌هزار واحد مسکونی توسط بسیج سازندگی سپاه امام صادق (ع) و منطقه دوم دریایی سپاه برای مددجویان کمیته امداد استان بوشهر بااعتبار 350 میلیارد ریال آغاز شد.

وی، حمایت از کارگاهای تولیدی را از دیگر برنامه‌های این نهاد دانست و تصریح کرد:  متناسب با شرایط بوم، اقلیم، فرهنگ و مشارکت مردم، بسیج سازندگی اقدام به فراخوانی کرده که پس از دوره‌های آموزشی، مشاوره، طرح‌های توجیهی تنظیم و به بانک‌های عامل برای دریافت تسهیلات ارزان‌قیمت معرفی می‌شوند. /تسنیم

ارسال نظر