کد خبر : 19176

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان بوشهر گفت

اعتبار سند‌های دفترچه‌ای املاک سال آینده پایان می‌رسد

 اعتبار سند‌های دفترچه‌ای املاک سال آینده پایان می‌رسد

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان بوشهر با بیان اینکه در نیمه نخست امسال برای ۲۰ هزار ملک در این استان سند تگ برگ صادر شده است گفت: طبق قانون اعتبار سند‌های دفترچه‌ای املاک تا سال آینده به پایان می‌رسد.

به گزارش بوشهر24، اصغر پیرهادی ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با اشاره به اجرای طرح کاداستردر اراضی استان بوشهر اظهار داشت: با تکمیل این طرح تمامی اراضی استان تحت پوشش طرح کاداستر قرارمی‌گیرد.

وی با اشاره به مزیت اجرای طرح کاداستر تصریح کرد: با تکمیل طرح کاداستر  تشکیل پرونده‌های ملکی در محاکم قضایی کاهش می‌یابد و زمین خواران  نمی‌توانند به اراضی ثبتی تعرض کنند.

 مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان بوشهر، یکی از اولویت‌های اصلی این اداره کل را صدور اسناد تک برگ و تبدیل اسناد مالکیت دفترچه‌ای به اسناد کاداستری تک برگی دانست و افزود: سال قبل 50 هزار فقره املاک استان بوشهر مستندسازی و سند تک‌برگ برای آنها صادر شده است.

پیرهادی با بیان اینکه به طور میانگین روزانه 173سند مالکیت تک برگ در ادارات ثبت اسناد و املاک استان بوشهر صادر می‌شود  افزود: ادارات ثبت اسناد و املاک شهرستان‌های بوشهر آماده دریافت تقاضای شهروندان در مورد تعویض اسناد مالکیت و تبدیل آن به تک برگی هستند.

وی تاکید کرد: دارندگان اسناد مالکیت دفترچه‌ای می‌توانند با مراجعه به دفاتر اسناد رسمی سطح استان بوشهر نسبت به تعویض اسناد مالکیت خود و تبدیل آن به سند کاداستری اقدام کنند.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان بوشهر با بیان اینکه بیش از 250 هزار سند دفترچه‌ای املاک در استان بوشهر وجود دارد  بیان کرد: مردم باید هرچه زودتر نسبت به تبدیل سند‌های دفترچه‌ای به تک برگ اقدام کنند.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان بوشهر با بیان اینکه در نیمه نخست امسال برای 20 هزار ملک در این استان سند تگ برگ صادر شده است گفت: طبق قانون اعتبار سند‌های دفترچه‌ای املاک تا سال آینده به پایان می‌رسد.

پیرهادی ادامه داد: براساس برنامه ریزی‌های انجام شده تلاش می‌شود تا پایان سال آینده  بیش از 80 درصد سند‌های دفترچه‌ای املاک استان به سند تک برگ تبدیل شود. /تسنیم

ارسال نظر