کد خبر : 19195

همزمان با سراسر کشور

خروش 20 هزار نفری بسیجیان استان بوشهر در رزمایش بزرگ محمد رسول الله

خروش 20 هزار نفری بسیجیان استان بوشهر در رزمایش بزرگ محمد رسول الله

این رزمایش که مرحله دوم رزمایش بزرگ سپاه محمد رسول الله (ص) است امروز صبح ساعت 8 به صورت متمرکز در مرکز استان بوشهر شروع شد. در این رزمایش مسئولین دولتی و نظامی استان در کنار بسیجیان حضور یافتند.

به گزارش خبرنگار بوشهر24، رزمایش اقتدار عاشورایی 20 هزار بسیجی استان بوشهر در ورزشگاه شهید بهشتی شهر بوشهر برگزار گردید.

این رزمایش که مرحله دوم رزمایش بزرگ سپاه محمد رسول الله (ص) است امروز صبح ساعت 8 به صورت متمرکز در مرکز استان شروع شد. در این رزمایش مسئولین دولتی و نظامی استان در کنار بسیجیان حضور یافتند.

مراسم ابتدا با حضور مقامات استانی و میهمان ویژه این مراسم سرلشکر پاسدار دکتر محسن رضایی فرمانده اسبق سپاه پاسداران و دبیر فعلی مجمع تشخیص مصلحت نظام در ورزشگاه و سان دیدن از بسیجیان حاضر در ورزشگاه شروع شد.

 

رزمندگان استان بوشهر بارها هیمنه و اقتدار آمریکا را در خلیج فارس شکستند

سپس فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر به سخنرانی پرداختند. سردار رزمجو با اشاره به اینکه یک سوم از مردم ولایت مدار استان بوشهر عضو بسیج هستند افزود: امیدواریم بتوانیم با برگزاری رزمایش بار دیگر حماسه، شور و شعور مردم انقلابی این استان را به نمایش بگذاریم.

سردار علی رزمجو اظهار داشت: استان بوشهر یکی از مناطق مهم و غنی، با فرهنگ و دارای پیشینه تاریخی سیاسی و دفاعی درخشان در ایران اسلامی است.

وی، استان بوشهر را سرزمین دلاوران و حماسه‌آفرینان دانست و خاطر نشان کرد: شهید رئیسعلی دلواری و هم رزمانش، عاشوری، مهدوی‌ها مبارزان نبرد مستقیم با آمریکا در خلیج فارس و 2000 شهید والامقام  دیگر از افتخارات استان بوشهر و ایران اسلامی است.

سردار رزمجو با بیان اینکه رزمندگان استان بوشهر در نبرد مستقیم با آمریکا بارها هیمنه و اقتدار آمریکا را در خلیج فارس خدشه‌‌دار کردند تصریح کرد: رزمندگان استان بوشهر بارها هیمنه و اقتدار آمریکا را در خلیج فارس شکستند که 22 دی‌ماه سال 1394 دستگیری تفنگداران زبده آمریکایی در خلیج فارس از آن جمله است.

وی، با اشاره به برگزاری رزمایش اقتدار عاشورایی بسیج سپاهیان محمد رسول الله(ص) استان بوشهر افزود: در مرحله نخست این رزمایش، بسیجیان در شهرستان‌های 10 گانه استان بوشهر با همراهی و همکاری مسئولان کشوری و لشکری در کنار آبهای خلیج فارس و نیروگاه اتمی و مراکز صنعتی و اقتصادی، حماسه‌ای به یاد ماندنی خلق کردند.

فرمانده سپاه امام صادق بوشهر (ع)  با بیان اینکه در مرحله نخست این رزمایش  بسیجیان عشق و اراده خود را در دفاع از ایران اسلامی به نمایش گذاشتند گفت: این رزمایش در 18 شهریور ماه برگزار شد و ضمن اجرای برنامه‌های مختلف 369 گروه جهادی داوطلب در رشته و تخصص‌های گوناگون به نقاط مختلف استان برای محرومیت‌زدایی اعزام شدند.

سردار رزمجو از اجرای 122 پروژه عمرانی در مرحله نخست رزمایش اقتدار عاشورایی بسیج سپاهیان محمد رسول الله(ص) استان بوشهر خبرداد و بیان کرد: در این مرحله 3 هزار ویزیت رایگان ارائه، 3 هزار بسته اقلام معیشتی توریع و 500 کلاس فنی، حرفه‌ای، بصیرتی و آموزشی به مردم محروم ارائه شد.

 

تاریخ گواه رشادت‌های مردم استان بوشهر در مبارزات ضد استعماری است

سپس آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر فرمودند: مردم استان بوشهر در عرصه‌های مختلف در دفاع از این آب و خاک در دفاع از نظام و انقلاب پیشتاز هستند.

ایشان با اشاره به تاریخ پرافتخار و درخشان استعمارستیزی مردم استان بوشهر در طول تاریخ خاطرنشان کردند: بوشهر اوج مقاومت و پایتخت مبارزات ضد استعماری است و نمادی از استعمارستیزی شناخته می‌شود. امروز هم همه مردم استان بوشهر در خدمت رهبری هستند و با تمام وجود از حریم ولایت دفاع می کنند.

آیت‌الله صفایی بوشهری با بیان اینکه بوشهر در خط مقدم دفاع ایران علیه استعمار و استکبار قرار دارد خاطرنشان کرد: اوج عظمت حماسه بوشهری‌ها در مبارزات ضد استعماری در پرتو علمای دین و سرداران بزرگ محقق شد.

 نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر بیان کرد: بوشهر سرزمین مبارزه با استعمار و پناهگاهی برای مبارزان ضد استعماری بوده است و تاریخ گواه رشادت‌های مردم این استان در مبارزه ضد استعماری است.

 

ایران اسلامی بار دیگر هیمنه آمریکا را در جنگ اقتصادی می‌شکند

سردار سرلشکر پاسدار محسن رضایی صبح امروز در رزمایش 20 هزار نفری اقتدار عاشورایی بسیجیان سپاه محمد رسول الله(ص) بوشهر در ورزشگاه شهید بهشتی بوشهر، با اشاره به  شکل‌گیری ائتلاف کشورهای مختلف‌ اظهار داشت: آمریکا در سطح بین‌المللی‌ و عربستان  در سطح منطقه این ائتلاف را شکل دادند.

وی، با بیان اینکه اسرائیل غاصب ضلع سوم این ائتلاف شکل می‌دهد خاطر نشان کرد: این ائتلاف نتوانست از سقوط شاه و پیروزی انقلاب اسلامی جلوگیری کند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به تقویت ائتلاف این کشورها از بدو پیروزی انقلاب اسلامی تصریح کرد: ائتلاف کشورهای مختلف غربی، منطقه‌ای در 40 سال گذشته انواع تهدیدها، تحریم‌ها، جنگ‌ها، انفجارات علیه ایران انجام دادند ولی نتوانستند جلوی اقتدار، پیشرفت و قدرت جمهوری اسلامی ایران را بگیرند.

سرلشکر رضایی با اشاره به عبور جمهوری اسلامی ایران از انواع توطئه‌ها و ترفندهای آمریکا و کشورهای هم‌پیمان آن گفت: جمهوری اسلامی ایران با گذر از همه ناملایمات برای تامین صلح و امنیت منطقه و داخل کشور قدرت منطقه شد.

وی، با بیان اینکه ایران اسلامی بار دیگر هیمنه آمریکا را در جنگ اقتصادی می‌شکند تصریح کرد: با تکیه بر توان داخلی و ظرفیت‌های عظیم درونی، جمهوری اسلامی ایران اسلامی بار دیگر هیمنه آمریکا در  جنگ اقتصادی می‌شکند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام از شکل‌گیری مجدد جبهه ائتلاف برای ایجاد مزاحمت در عرصه اقتصادی  در ایران خبر داد  و بیان کرد: از حدود 15 سال پیش این ائتلاف در محور مبارزه اقتصادی با ملت و دولت ایران قرار گرفته و با موانع تراشی، سیاسی‌کاری و مزاحمت در حوزه اقتصادی کار خود را ادامه می‌دهند.

وی، با تاکید بر توجه به صبر، پایداری، استقامت و امید به آینده برای عبور از این ناملایمات اقتصادی گفت: ازیک سو  ضمن  توجه به ایستادگی و صبر و از سویی دیگر نشان دادن توانمندی در صنعت، کشاورزی، دانش، فناوری و اقتصاد همراه با روحیه جهادی و انقلابی می‌توان به قدرت بزرگ اقتصاد منطقه تبدیل شویم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر بهبود نظام مدیریت کشور و بازسازی آن تصریح کرد: در این عرصه و جنگ اقتصادی  باید روحیه خطرپذیری تقویت شود و با توانمند کردن دولت و مردم و تقویت روحیه امید می‌توان با ائتلاف نامیمون دشمن مقابله کرد.

‌سرلشکر رضایی با تاکید بر این نکته که با پشتوانه نیروی داخلی به قله بلند اقتصاد منطقه دست می‌یابیم افزود: با توانمندی ایران اسلامی، روزی واحد پول ریال ایران اسلامی، با تکیه به توان داخلی قوی‌ترین پول منطقه می‌شود.

وی تاکید کرد: با تکیه به روحیه بسیجی و انقلابی  و رهبر معظم انقلاب اسلامی انقلابی  می‌توانیم در بعد اقتصادی  یک نهضت و انقلاب عظیم دیگری ایجاد کنیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ، تحول اقتصادی و معیشتی در جامعه را یکی از دستاورهای مهم و عظیم انقلاب در عرصه اقتصادی دانست و افزود: یک انقلاب و جوشش و خیزش دیگر همراه با روحیه بسیجی و جهادی می‌تواند نهضت اقتصادی ایجاد کند.

‌سرلشکر رضایی ظلم و تحریم‌های ظالمانه دشمن علیه ایران اسلامی را یک فرصت برای ایجاد خیزش و انقلاب اقتصادی در ایران دانست و تاکید کرد: همانگونه که  موشک از 1500 کیلومتری عبور می‌کند و نقطه را هدف قرار می‌دهد در ساخت کشتی، صنعت، تحول اقتصادی و دیگر عرصه‌ها می‌توانیم موفق شویم و این مهم  اراده قوی و بالا طلب می‌کند که در ملت ایران وجود دارد.

وی بیان کرد: امروز این رزمایش عظیم نمایشی از تاریخ پرافتخار دفاع و مبارزات ضد استعماری و ضد استکباری استان بوشهر است.

 

ارسال نظر