کد خبر : 19205

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر:

ورود گرد و خاک از استان خوزستان به استان بوشهر

ورود گرد و خاک از استان خوزستان به استان بوشهر

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: در ۲۴ ساعت آینده احتمال حاکم شدن گرد و خاک در استان خوزستان و ورود آن به استان بوشهر دور از انتظار نیست.

به گزارش بوشهر24، پیام مساعدی گفت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده افزایش نسبی سرعت وزش باد در ساعت‌هایی از وقت امروز در قسمت‌های شمالی خلیج فارس است.

وی بیان کرد: در این مدت احتمال مواج و متلاطم شدن دریا دوراز انتظار نیست.

مساعدی یادآور شد: همچنین پیش بینی می‌شود در ساعت‌هایی از بعدازظهر تا شب پوشش ابر در برخی نقاط استان افزوده شود که با این شرایط احتمال رخداد ناپایداری موقت جوی وجود دارد.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: در ۲۴ ساعت آینده آسمان استان بوشهر صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی، برخی نقاط مه صبحگاهی و همراه با افزایش ابر پیش بینی می‌شود.

وی گفت: در این مدت جهت وزش باد شمال غربی تا جنوب غربی با سرعت ۸ تا ۲۸ کیلومتر و گاهی تا ۳۴ کیلومتر در ساعت و در هنگام رخداد ناپایداری جوی بیش از ۴۰ کیلومتر در ساعت پیش بینی شده است.

مساعدی اظهار داشت: در ۲۴ ساعت آینده ارتفاع موج دریا ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر و در ساعت‌هایی از عصر و شب در سواحل شمالی و مرکزی استان تا ۱۲۰ سانتیمتر می‌رسد.

وی گفت: فردا در بندر بوشهر زمان مد اول دریا ۰۳:۲۰ دقیقه بامداد، جزر اول ۱۱:۳۶، مد دوم ۱۸:۵۰ و جزر دوم ۲۲:۲۰ خواهد بود. /باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر