کد خبر : 19226

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بوشهر:

کاهش ۸ درصدی تلفات جاده‌ای در استان بوشهر

کاهش ۸ درصدی تلفات جاده‌ای در استان بوشهر

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان بوشهر گفت: در تصادفات جاده‌ای در استان بوشهر در ۵ ماه نخست امسال در باکاهش ۸ درصدی تلفات نسبت به مدت مشابه سال گذشته رتبه هفتم کشور را بدست آورد

به گزارش بوشهر24، سیدحمیدرضا علم امروز در نشست با خبرنگاران به وضعیت تلفات جاده‌ای بر اثر تصادف رانندگی پرداخت و اظهار داشت: در جدیدترین آمار ارائه شده از سوی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور برگرفته از آمارپزشکی قانونی استان بوشهر در 5 ماه نخست امسال باکاهش 8 درصدی تلفات نسبت به مدت مشابه سال گذشته رتبه هفتم کشور را بدست آورد.

وی با اشاره به اینکه 80 نفر در 5 ماه نخست امسال در محورهای مواصلاتی استان جان خود را از دست داده‌اند افزود: در 5 ماهه نخست سال گذشته تعداد 88 نفر براثر حوادث رانندگی در جاده‌های استان جان خود را از دست داده‌اند که این میزان با 8 درصد کاهش به 80 نفر در مدت مشابه  امسال رسید.

علم تصریح  از افزایش تلفات رانندگی در کشور خبر داد و عنوان کرد: بر اساس آمار پزشکی قانونی در 5 ماهه نخست  امسال مجموعا 52 هزار 38 نفر براثر حوادث رانندگی جان خود را در کشور از دست داده‌اند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته  4.4 درصد افزایش یافته است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان با توجه با افزایش 4.4 درصدی متوفیات تصادفات رانندگی در کشور در 5 ماهه امسال کاهش 8 درصدی تلفات رانندگی در جاده‌های استان را حائز اهمیت دانست و افزود: جای شکرگذاری است که با وجود افزایش تلفات رانندگی در کشور شاهدکاهش تلفات رانندگی قابل توجهی در استان هستیم.

وی این امر را مرهون رعایت  قوانین راهنمایی و رانندگی  از سوی رانندگان، تلاش دستگاه‌های مسئول امر ایمنی و تاثیرگذاری رسانه‌ها در فرهنگ‌سازی و تشویق مردم به رعایت اصول ایمنی دانست و بیان کرد: وقتی فرهنگ صحیح رانندگی یک باور تلقی شد همگی خود را مقید به رعایت قواعد صحیح  رانندگی می‌کند که کاهش تلفات رانندگی در پی دارد.

دبیر کمیته ایمنی حمل و نقل و سوانح رانندگی استان بوشهر با تقدیر از فعالان حوزه ایمنی به‌خاطر کسب این موفقیت ارزشمند گفت: اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، ایمنی عبور و مرور و کاهش تصادفات و تلفات رانندگی را سولوحه همه امور خود قرار داده و معتقد است همگرایی و هم‌آوایی بیشتر دستگاه‌های مسئول امر ایمنی و پرهیز رانندگان به ویژه جوانان از رفتارهای پرخطر می‌تواند کاهش بیشتر تلفات رانندگی را سبب شود. /تسنیم

ارسال نظر