کد خبر : 19229

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر خبر داد:

عملیات هویت گذاری دام‌های سبک و سنگین در بوشهر آغاز شد

عملیات هویت گذاری دام‌های سبک و سنگین در بوشهر آغاز شد

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر از آغاز عملیات هویت گذاری دام‌های سبک و سنگین، از نیمه دوم شهریورماه در تمام شهرستان‌های استان بوشهر خبر داد.

به گزارش بوشهر24، افشین قطبی ظهر شنبه در حاشیه اجرای عملیات هویت‌گذاری دام گفت: در این طرح که در مرحله اول، واحد‌های دریافت کننده تسهیلات را در بر می‌گیرد، همه دام‌های خریداری شده با استفاده از شماره ملی ۱۵ رقمی، پلاک کوبی و اطلاعات آن‌ها در سامانه مرکز اصلاح نژاد دام کشور ثبت می‌شود.

وی اضافه کرد: عملیات هویت‌گذاری دام با همکاری بخش صورت می‌گیرد و در مرحله اول نسبت به تامین دو هزار پلاک دام سبک شامل گوسفند و بز و ۸۰۰ پلاک دام سنگین شامل گاو و شتر اقدام شده است.

قطبی افزود: پلاک‌های مورد استفاده به صورت ملی بوده و با توافقی که با صندوق بیمه محصولات کشاورزی صورت گرفته، و در آینده از پلاک‌های مورد استفاده به صورت مشترک برای تمام فعالیت‌های مرتبط به امور دام، دامپزشکی و بیمه استفاده می‌شود.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: در استان بوشهر پس از مرحله اول که واحد‌های دریافت کننده تسهیلات را شامل می‌شود هویت گذاری سایر دام‌ها بویژه تمامی شتر‌های استان در دستور کار معاونت بهبود تولیدت دامی است که این مهم مستلزم تامین اعتبار مورد نیاز برای عملیات هویت گذاری است. /باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر