کد خبر : 19233

مدیرکل امور عشایر استان بوشهر

۵۰ میلیارد ریال برای توسعه زیرساخت‌های مناطق عشایری استان بوشهر اختصاص یافت

۵۰ میلیارد ریال برای توسعه زیرساخت‌های مناطق عشایری استان بوشهر اختصاص یافت

مدیرکل امور عشایر استان بوشهر گفت: برای توسعه زیرساخت‌های مناطق عشایری استان بوشهر ۵۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ارزش افزوده اختصاص یافت.

به گزارش بوشهر24، فرهمند آقایی جمعیت عشایر استان بوشهر را 30 هزار نفر در قالب 5 هزار و 200 خانوار   دانست و اظهار داشت: عشایر استان بوشهر که  از ایل قشقایی هستند در 8 شهرستان این استان شامل دشتستان، گناوه، دیلم، بوشهر،  تنگستان، دیر، دشتی و جم مستقرند.

وی، از وجود 500 هزار راس دام سبک عشایر استان بوشهر خبرداد و بیان کرد: عشایر استان بوشهر نقش مهمی در تامین گوشت قرمز دارند به‌‌گونه‌ای که شش‌هزار 500 تن گوشت قرمز سالانه تولید و به بازار عرضه می‌کنند.

مدیر کل امور عشایر استان بوشهر از اختصاص 50 میلیارد ریال برای توسعه زیرساخت‌‌های مناطق عشایری استان بوشهر خبرداد و افزود: برای توسعه زیرساخت‌های مناطق عشایری استان بوشهر 50 میلیارد ریال از محل اعتبارات ارزش افزوده اختصاص یافت.

آقایی تصریح کرد: این اعتبار برای آبرسانی سیار، تجهیز و نصب مخازن ذخیره آب و ساخت و بهسازی جاده عشایری، احیاء و مرمت چشمه تخصیص یافته است.

وی، از تصویب 17 میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی به حوزه عشایر استان خبرداد و خاطر نشان کرد:  این اعتبار که برای آبرسانی سیار مصوب شده تاکنون 10 میلیارد ریال آن تخصیص یافته است.

مدیر کل امور عشایر استان بوشهر با بیان اینکه تا پایان سال 25 میلیارد ریال از اعتبارات ملی برای توسعه زیرساخت‌های مناطق عشایری استان بوشهر جذب می‌شود گفت: کوچ پاییزی عشایری به مناطق استان بوشهر از 15 آبان آغاز می‌‌شود که برای رفاه حال این عشایر، ناوگان آبرسانی تجهیز و آماده شده است.

آقایی با اشاره به اینکه 8 دستگاه تانکر آبرسانی آماده خدمات رسانی به عشایر است تصریح کرد: دو دستگاه آبرسانی سیار دیگر که از محل اعتبارات ملی خریداری شده به زودی به این ناوگان افزوده می‌شود.

وی با گرامیداشت روز روستا و عشایر  از برپایی نمایشگاه در بوشهر خبرداد و بیان کرد: به مناسبت روز روستا و عشایر نمایشگاهی در میدان رئیسعلی دلواری در بوشهر برپا و توانمندی عشایری به نمایش گذاشته می‌شود. /تسنیم

ارسال نظر