کد خبر : 19235

معاون آبزی‌پروری شیلات استان بوشهر:

۳۴۰۰ تن میگو از سایت‌های پرورشی استان بوشهر برداشت شد

۳۴۰۰ تن میگو از سایت‌های پرورشی استان بوشهر برداشت شد

معاون آبزی‌پروری شیلات استان بوشهر با اشاره به برداشت میگو از ۴ هزار و ۸۰۰ هکتار سایت پرورشی سواحل استان بوشهر گفت: تاکنون ۳ هزار و ۴۰۰ تن میگو از سایت‌های پرورشی بندرریگ، شیف و دیلم برداشت شده است.

به گزارش بوشهر24، صغری اشرف با اشاره به ذخیره سازی 1.6 میلیارد قطعه بچه میگو در استخرهای پرورشی استان بوشهر  اظهار داشت: ذخیره سازی بچه میگو از اواخر اردیبهشت ماه در استخرهای پرورشی آغاز شد و تا اواخر مرداد ماه ادامه یافت.

وی با بیان اینکه بچه میگوها در 4 هزار 800 هکتار استخرهای پرورشی در اراضی ساحلی استان بوشهر ذخیره سازی شد گفت: بچه میگوها که در 10 سایت پرورشی استان بوشهر ذخیره سازی شد در 12 مرکز تکثیر استان بوشهر تولید شده است.

معاون شیلات استان بوشهر از برداشت میگو در استخرهای پرورشی سایت 10 گانه استان بوشهر خبرداد و بیان کرد: برداشت میگو از سایت‌های پرورشی از اواخر شهریور ماه آغاز شده که تاکنون 3 هزار و 400 تن میگو برداشت شده است.

اشرف، با اشاره به اینکه این میگوها در 878 هکتار از اراضی پرورشی برداشت شده است تصریح کرد: بیشترین میگوها در سایت‌های پرورشی بویرات دیلم، شیف و بندر ریگ برداشت شده و هنوز برداشت از دیگر سایت‌ها آغاز نشده است.

وی یکی از عمده مشکلات پرورش دهندگان را تامین غذای بچه میگوهای پرورشی دانست و تاکید کرد: نبود کامیون مشکلاتی را برای حمل غذای بچه میگوها در استخرهای پرورشی ایجاد کرد که با هماهنگی لازم با همکاری دستگاه‌های اجرایی و تامین کامیون، بخشی از مشکلات پرورش دهندگان میگوی استان برطرف شده است.

معاون آبزی‌پروری شیلات استان بوشهر از صادرات میگوهای پرورشی خبرداد و افزود: بیش از 90 درصد میگوهای پرورشی استان بوشهر صادر می‌شود که امسال تاکنون به کشورهای قطر و چین صادرات میگوی پرورشی استان بوشهر انجام می‌شود.

اشرف، با اشاره به اینکه 7  هزار نفر در پرورش، تکثیر و غذای میگو مشغول به کار هستند خاطر نشان کرد: پیش بینی تولید 18 هزار تن میگو از 4 هزار و 800 هکتار  استخرهای پرورشی استان بوشهر می‌شود که شش هزار تن بیشتر از سال قبل است.

وی، از پیشتازی استان ساحلی بوشهر در تولید میگوی پرورشی خبرداد و گفت: با استفاده سیستم مکانیزاسیون، روش‌های تراکم،  واگذاری مزارع کوچکتر در حد یک تا دو هکتار و برداشت میگو دوبار درسال در آینده نزدیک میزان تولید میگوی پرورشی در استان بوشهر افزایش می‌یابد. /تسنیم

ارسال نظر