کد خبر : 19256

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری بوشهر خبر داد

۹۸۳ میلیارد ریال به طرح‌های اشتغال‌زایی روستاهای استان بوشهر پرداخت شد

۹۸۳ میلیارد ریال به طرح‌های اشتغال‌زایی روستاهای استان بوشهر پرداخت شد

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری بوشهر گفت: برای اجرای ۵۱۹ طرح اشتغال‌زایی روستایی استان بوشهر ۹۸۳ میلیارد ریال پرداخت شده است.

به گزارش بوشهر24، فاطمه دهقانی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به پرداخت اعتبار لازن برای توسعه زیرساخت‌های روستایی اظهار داشت:  880 میلیارد ریال اعتبار ارزش افزوده و آلایندگی برای توسعه زیرساخت‌های روستاهای این استان پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه تخصیص این میزان اعتبار درمقایسه با مدت مشابه سال گذشته 2.4 برابر افزایش نشان می‌دهد تصریح کرد: سال گذشته یک‌هزار و 400 میلیارد ریال اعتبار ارزش افزوده و آلایندگی برای عمران و آبادانی روستاها پرداخت شده است.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری بوشهر برنامه اشتغال پایدار روستایی و عشایری  را یکی از این برنامه‌ها دانست و تصریح کرد: سهم استان بوشهر از طرح اشتغال‌زایی روستایی 2هزار و 370میلیارد ریال است که در مرحله نخست 983 میلیارد ریال آن تخصیص یافت و به متقاضیان پرداخت شد.

دهقانی با بیان اینکه تاکنون 519 طرح اشتغال‌زایی به ارزش 985میلیارد ریال اجرا شده است تصریح کرد: با اجرای این طرح یک‌هزار و 368 شغل ایجاد می‌شود.

وی از انعقاد تفاهم‌نامه میان معاونت توسعه روستایی و بنیاد علوی  خبرداد و بیان کرد:سهم استان بوشهر 400 میلیارد ریال است که تاکنون 380 میلیارد ریال تسهیلات به 54 طرح با تعهد ایجاد اشتغال 620 نفر پرداخت شده است.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری بوشهر با اشاره به تفاهم‌نامه معاونت توسعه روستایی و بنیاد برکت خاطر نشان کرد: سهم استان بوشهر 100 میلیارد ریال است که پنج میلیارد و 100 میلیون ریال تسهیلات به سه طرح باتعهد ایجاد اشتغال 10 نفر پرداخت شده است. /تسنیم

ارسال نظر