کد خبر : 19257

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر اظهار داشت:

بخشی از اعتبارات طرح تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان استان بوشهر پرداخت نشده است

بخشی از اعتبارات طرح تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان استان بوشهر پرداخت نشده است

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: بخشی از اعتبارات ۱۲ درصدی اعتبارات ویژه اجرای طرح بنیه علمی دانش‌آموزان در استان بوشهر هنوز پرداخت نشده است.

به گزارش بوشهر24، ناصر کرمی ظهر امروز در گردهمایی معاونان توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق استان بوشهر اظهار داشت: با وجود همه کمبودها شاهد موفقیت‌های آموزش و پرورش استان در حوزه‌های متفاوت بوده‌ایم.

کرمی با بیان اینکه مدیریت کردن منابع از وظایف معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی است گفت: حوزه پشتیبانی به عنوان نقطه اتکا نیروهای صف مقدم آموزش باید تلاش کند تا مشکلات آموزشی و پرورشی برطرف شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان افزود: وزارتخانه سعی دارد حوزه مالی را به استان‌ها تفویض اختیار کند که این تفویض اختیار مزایا و معایبی دارد ولی سود آن بیشتر از ضرر آن است.

کرمی با اشاره به بازنشسته شدن 552 نیروی آموزشی مدارس استان بوشهر بیان کرد: در سال تحصیلی جدید 552 نیروی آموزشی استان بوشهر بازنشسته می‌‌شوند و 266 نیروی جدید از دانشگاه فرهنگیان و استخدام آزاد به جمع معلمان استان افزوده می‌شود.

وی به قانون شهرداری‌ها مبنی بر پرداخت سهم آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: پرداخت عوارض شهرداری‌ها در چهار بخش پذیره نویسی، نوسازی املاک، تفکیک زمین و صدور پروانه ساختمانی باید در دستور کار شهرداری‌های استان بوشهر قرار بگیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر از لزوم پرداخت عوارض شهرداری‌ها به آموزش و پرورش خبر داد و بیان کرد: براساس مفاد 13 و 16 قانون شورای آموزش و پرورش، شهرداری‌ها مکلف به پرداخت 5 درصد از محل دریافت عوارض بخش‌های یاد شده به آموزش و پرورش هستند.

کرمی با اشاره به دستور استاندار مبنی بر همکاری شهرداری ها ظرف سه ماه با این مجموعه خاطر نشان کرد: مفاد این دو قانون شورای آموزش و پرورش تکلیف است و در صورتی که شهرداری‌ها از انجام تعهدات خود مبنی بر پرداخت عوارض سرباز بزنند به مراجع قضایی ارجاع داده می‌شوند.

وی اظهار داشت: با توجه به تاثیر طرح تقویت بنیه علمی دانش آموزان در ارتقای جایگاه این استان در کنکور سراسری، ادامه این طرح به همکاری و حمایت دهیاری‌ها برای اجرای این طرح در روستاها نیاز دارد.

کرمی افزود: این طرح با مشارکت خوب شوراها و دهیاری‌ها آغاز و دستاورد خوبی داشته است و اجرای مداوم آن سطح علمی آموزش و پرورش استان را ارتقا می‌دهد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به اجرای طرح‌های تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان خاطرنشان کرد: بخشی از اعتبارات 12 درصدی اعتبارات ویژه اجرای طرح بنیه علمی دانش‌آموزان در استان هنوز پرداخت نشده است.

کودکان بوشهری مهارت‌آموزی می‌شوند

محمود قاسمی در حاشیه گرامیداشت هفته کودک در دبستان سعادت بوشهر اظهار داشت: در فرهنگ دینی ما به کودکان توجه بسیار شده است، باید مسئولانه آموزه‌های فرهنگی و دینی را تجربه و در جامعه پیاده کنیم.

وی تاکید کرد: هر چقدر مهارت برقراری ارتباط با کودکان بیشتر باشد، به همان میزان توسعه رشد کودکان بیشتر می‌شود.

قاسمی، با اشاره به آسیب‌های بازی‌های اینترنتی افزود: فضاهای چندرسانه‌ای و بازی‌های آنلاین اینترنتی نیز از فضاهای آسیب رسان برای کودکان محسوب می‌شوند و باید بر این فضاها نظارت کافی وجود داشته باشد.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان بوشهرافزود: باید فضای شهری طوری باشد که بتوان کودکان خلاق تربیت و شرایط مداخله آنها را در تصمیم گیری‌ها و فعالیت‌های اجتماعی فراهم کرد.

وی با بیان اینکه همه باید نسبت به کودکان مسئولیت پذیر باشیم افزود: هر چیزی که  سبب رنجش کودکان شود، مانع رشد همه جانبه آنها می‌شود و به آنها آسیب می‌زند.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان بوشهر خاطرنشان کرد: تفکر بیشتر والدین بر دانش‌های تئوری است که در ذهن دانش آموزان و کودکان ما پایدار نیست و باید کودکان را برای آموختن مهارت‌های زندگی آماده کنیم و در این زمینه نیاز است کودکان را با مهارت‌های عملی آشنا کرد.

وی، با تاکید بر مهارت‌آموزی از دوران کودکی گفت: در این زمینه اقدامات لازم برای ارتقاء مهارت کودکان در استان بوشهر فراهم شده است.

قاسمی تاکید کرد: در این اوضاع اجتماعی کشور که دغدغه‌های زیادی والدین را در برگرفته است باید مهارت‌هایی مانند کنترل هیجان‌ها به‌خصوص خشم از بدو کودکی آموخته شود، تا بعضی از مشکلات و ناهنجاری‌ها امروز در جامعه کمتر شود.

وی با بیان اینکه آموزش مهارت‌های زندگی باید از همان نونهالی شروع شود تا در زندگی آینده کودکان نهادینه شود اظهار داشت: در کنار بازنگری محتوای آموزشی و تغییر روش‌های آموزشی مبتنی بر کتاب باید دانست آموزش، تنها در کتاب نیست بلکه بازی و مهارت نیز اهمیت دارد.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان بوشهر تصریح کرد: مهارت کار گروهی، دیگر مهارت‌های اجتماعی، مهارت «نه» گفتن و مهارت دوست یابی برای زندگی حال و آینده دانش آموزان لازم است و آن را با خواندن، نوشتن و حفظ کردن به دست نمی‌آورند بلکه حین بازی و تجربه‌های خلاق کسب می‌کنند.

قاسمی با اشاره به اینکه کودکان از زیباترین هدیه‌های آفریدگار با دنیایی زیبا و بی آلایش هستند اما گاهی دنیای آنها با پدیده زشت کودک آزاری مخدوش می‌شود افزود: کودکان را باید نسبت به فضای اطراف خود آشنا کرد. /تسنیم

ارسال نظر