کد خبر : 19261

نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهر بوشهر:

اگر امنیت دریا دچار مشکل شود، تخریب اقتصادی و سیاسی برای کشور به دنبال خواهد شد

اگر امنیت دریا دچار مشکل شود، تخریب اقتصادی و سیاسی برای کشور به دنبال خواهد شد

صبح امروز دوشنبه، جمعی از فرماندهان دریابانی استان بوشهر به مناسبت هفته نیروی انتظامی با آیت الله صفایی بوشهری دیدار کردند.

به گزارش بوشهر24 به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر.

ایشان با بیان اینکه اقتدار در عرصه امنیت بخش عظیمی از اقتدار یک نظام است افزود: اگر امنیت دچار چالش شود قطعا اذهان مدیران، طراحان و ناظرین متوجه حفظ و تصحیح عرصه امنیت خواهد شد، اما وقتی یک کشور امنیت داشته باشد، تمامی فعالان عرصه توسعه و پیشرفت، مشغول کارهای عرصه خود می شوند.

نماینده ولی فقیه در استان امنیت را یکی از مهم ترین زیرساخت های حیات بشری دانست و خاطر نشان کرد، دشمنان همیشه در این اندیشه هستند که نظام مورد هدف را تخریب امنیتی کنند.

ایشان تخریب امنیت در حوزه مرزبانی و دریابانی را چالشی بزرگ در فضاهای ملی و بین المللی و حتی در همه ابعاد یک نظام، دانست.

امام جمعه بوشهر در همین راستا افزود: تخریب امنیتی در دریا فوق العاده مؤثر است و یک نظام را دچار چالش می کند، اگر امنیت دریا دچار مشکل شود، تخریب اقتصادی و سیاسی برای کشور به دنبال خواهد داشت.

آیت الله صفایی بوشهری تاکید کرد: دریابانی و مدیریت امنیت در دریا، یکی از مقوله های مهم و استراتژیک در عرصه امنیت پایدار یک کشور در همه عرصه ها است، بنابراین هر مقدار مرزبانی دریایی ما تقویت شود، تقویت امنیت کشور را به دنبال خواهد داشت، در نتیجه ما باید در این رابطه تدابیر فوق روز داشته باشیم.

ایشان مرزبانی و دریابانی به شکل سنتی و مکانیکی را بسیار آسیب زا دانست و تاکید کرد باید در این عرصه، به تجهیزات و سیستم های روز و فوق روز مجهز شویم.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر در پایان خاطر نشان کرد: مرزداری و مرزبانی یکی از ارکان امنیت در فضای ملی و بین المللی برای یک نظام است و هر مقدار مرزبانی دریایی کشور تقویت شود، تقویت امنیت آن را به دنبال خواهد داشت.

در پایان این نشست تندیس شعار هفته نیروی انتظامی از طرف فرماندهی دریابانی استان بوشهر به نماینده مقام معظم رهبری در استان و امام جمعه بوشهر اهدا گردید.

 

 

ارسال نظر