کد خبر : 19263

کارشناسان منطقه بهرگان در شمال استان بوشهر خبر دادند:

بهرگان آماده ذخیره‎سازی و صادرات نفت غرب کارون

بهرگان آماده ذخیره‎سازی و صادرات نفت غرب کارون

کارشناسان مدیریت برنامه‎ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت ایران از پایانه صادراتی منطقه بهرگان در شمال استان بوشهر بازدید و بر آمادگی کامل این پایانه برای دریافت، ذخیره‎سازی و صادرات نفت خام غرب کارون تاکید کردند.

به گزارش بوشهر24، در این بازدید وضع مراحل اجرایی طرح صادرات نفت خام غرب کارون از منطقه عملیاتی بهرگان بررسی و نشست‌های کارشناسی برای بررسی پیشرفت فیزیکی، مشکلات فنی، تامین اعتبار، ایمنی و زیست محیطی و برگزار شد.

بر اساس گزارش شرکت ملی نفت ایران، بخشی از نفت خام تولیدی میدان‌های مشترک غرب کارون پس از ارسال از تلمبه‎خانه‎های غرب کارون وامیدیه، با خط لوله ٣۲ اینچ به ایستگاه اندازه‌گیری بهرگان منتقل و سپس به تاسیسات ذخیره‌سازی و پایانه صادراتی منطقه بهرگان فرستاده می‌شود.

نمایندگان شرکت نفت فلات قاره ایران می‌گویند، تاکنون دو محموله صادراتی غرب کارون از طریق منطقه بهرگان صادر شده و این منطقه آماده دریافت، ذخیره‌سازی و صادرات نفت خام غرب کارون است.

منطقه بهرگان در کنار شهر امام حسن از توابع شهرستان دیلم در میان راه بندرگناوه به بندر دیلم (٤٠ کیلومتری شمال غربی گناوه و ٢٨ کیلومتری بندر دیلم) واقع شده و از سال ۱۳۳۰ و با کشف نفت در این منطقه در ردیف مناطق نفتی کشور قرار گرفته است.

پس از تشکیل شرکت نفت فلات قاره ایران، این منطقه هدایت استخراج، فراورش و صادرات نفت خام میدان‌های دریایی هندیجان، بهرگانسر، سروش، نوروز و ماهشهر را بر عهده گرفت. /باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر