کد خبر : 19287

فرماندار دشتی اعلام کرد:

۱۶ هکتار اراضی ملی تصرفی در دشتی به بیت‌المال بازگردانده شد

۱۶ هکتار اراضی ملی تصرفی در دشتی به بیت‌المال بازگردانده شد

فرمانده انتظامی شهرستان دشتی از پس‌گیری حدود ۱۶ هکتار اراضی ملی تصرفی به ارزش بیش از ۷ میلیارد ریال از مالکان خصوصی و بازگرداندن آن به بیت‌المال خبر داد.

به گزارش بوشهر24، عبدالله نادری ظهر امروز در نشست با فرمانده و کارکنان انتظامی شهرستان دشتی  با بیان اینکه اشراف اطلاعاتی از تمام مسائل حتی اقتصادی مهم‌تر است اظهار داشت:  امروز اشراف اطلاعاتی از تکنولوژی هم بالاتر است و نیروی انتظامی درجایی موفق است که اطلاعات بیشتری داشته باشد.

فرماندار دشتی افزود: در حوزه‌های اقتصادی و اجتماعی نیاز به اطلاعات است امروز نه‌تنها نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی بلکه آحاد جامعه باید نسبت به امنیت خود و سایر مردم احساس مسئولیت و تلاش کنند.

نادری حفاظت اطلاعات را یکی از ارکان‌های مهم در نیروی انتظامی برشمرد و گفت: وظیفه اصلی حفاظت اطلاعات صیانت از بدنه نیروی انتظامی است که جا دارد از خدمات مجموعه انتظامی، عقیدتی و حفاظت اطلاعات منطقه انتظامی دشتی تقدیر شود.

وی بابیان این‌که پیشگیری و پیش‌بینی از وقوع جرم از اهداف نیروی انتظامی است تأکید کرد: کاهش جرم با پیش‌بینی و پیشگیری نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی محقق می‌شود.

فرماتدار دشتی رفتار اسلامی پلیس با مردم را بسیار مهم دانست و گفت: در ماه‌های اخیر اقدامات خوبی صورت گرفته و امروز مردم احساس امنیت می‌کنند.

نادری گفت: از پلیس راهور که نقش به‌سزایی در کاهش تصادفات برون‌شهری داشته از فرماندهی پاسگاه لاور شرقی که سبب افزایش رضایتمندی مردم در روستاها شده از بازرسی نیروی انتظامی از بازرسی مواد مخدر، پلیس آگاهی و حفاظت اطلاعات و مجموعه انتظامی سپاسگزاری می‌شود.

فرمانده انتظامی شهرستان دشتی نیز از رضایتمندی 600 درصدی مردم با مجموعه نیروی انتظامی نسبت به مشابه سال گذشته در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ جهانبخش صیادی گفت: به دنبال 10 فقره شکایت‌هایی که اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دشتی مبنی بر این‌که افرادی اقدام به تصرف زمین‌های ملی و زمین‌خواری در سطح روستاهای شهرستان دشتی کرده‌اند موضوع در دستور کار قرار گرفت.

وی تصریح کرد: تعداد 10 فقره پرونده در این راستا تشکیل و پس از انجام تحقیقات و استعلامات لازم و اجرای وقوع جرم با هماهنگی مقام قضایی، 10 متهم اصلی احضار و در بازجویی‌های صورت گرفته همگی به جرم خود مبنی بر تصرف اراضی بیت‌المال اعتراف کردند.

سرهنگ صیادی گفت: 10 مورد زمین‌خواری در روستاهای تلخو، باغان، کردلان، دشت پلنگ و بادامزار رفع تصرف شد و 16 هکتار از اراضی که ارزش آن‌ها بیش از 7 میلیارد و 320 میلیون ریال بود به بیت‌المال بازگردانده شد. /تسنیم

ارسال نظر