کد خبر : 19302

معاون وزیر کشور:

معاون وزیر کشور: اعتبارات بیمارستان ۱۷ شهریور برازجان تامین می‌شود

معاون وزیر کشور: اعتبارات بیمارستان ۱۷ شهریور برازجان تامین می‌شود

معاون وزیر کشور در بررسی وضعیت ساخت بیمارستان ۱۷ شهریور برازجان گفت: تکمیل این مرکز درمانی از مطالبات مهم مردم دشتستان است که برای تامین اعتبارات آن پیگیری‌های لازم انجام می‌شود.

به گزارش بوشهر24، مهدی جمالی‌نژاد صبح امروز وارد استان بوشهر شد و از روند اجرای طرح‌های عمرانی در دست ساخت بازدید کرد.

وی در بازدید از محور بزرگراهی اهرم تنگستان به دشتستان با تاکید بر نقش راه‌های مواصلاتی در توسعه و پیشرفت اظهار داشت: تکمیل پروژه‌های راهسازی به عنوان یکی از زیرساخت‌های توسعه مورد توجه و تاکید است.

معاون عمرانی وزیر کشور با تاکید بر تسریع در اجرای پروژه‌های عمرانی شاخص شهری افزود: بیمارستان 17 شهریور برازجان به سبب آتش سوزی از بین رفت و برای جایگزینی یک مرکز درمانی پیشرفته اقدامات لازم انجام شده است.

جمالی‌نژاد محدودیت اعتبارات را یکی از مشکلات تسریع در اجرای پروژه‌های عمرانی دانست و  با اشاره به بازدید از بیمارستان 17 شهریور برازجان خاطر نشان کرد:این مرکز درمانی که در گذشته از بیمارستان خوب و مجهز دشتستان بود متاسفانه به سبب آتش سوزی از بین رفت و بلافاصله ساخت یک بیمارستان مجهز در این محل در دستور کار قرار گرفت.

معاون عمرانی وزیر کشور با بیان اینکه این بیمارستان  به سبب کمبود اعتبارات و تخصیص نیافتن آن نیمه کاره است گفت: از 86 میلیارد ریال اعتبار مصوب ساخت بیمارستان 17 شهریور برازجان به سبب شرایط نامطلوب اقتصادی کشور، 40 میلیارد ریال پرداخت شده که برای تامین اعتبارات آن پیگیری‌های لازم انجام می‌شود.

جمالی‌نژاد با بیان اینکه شهرستان دشتستان به سبب ظرفیت‌های بالای آن و به عنوان ورودی به استان بوشهر باید توجه ویژه‌‌ای به توسعه زیرساخت‌های آن شود خاطرنشان کرد: امید می‌رود با تخصیص اعتبارات مصوب و تامین اعتبارات دیگر در اسرع وقت تکمیل و مورد بهره‌برداری قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه روزهای پنج‌شنبه و جمعه هر هفته  در سفر به استان‌ها پروژه‌های عمرانی بررسی می‌شود افزود: در هفته‌ جاری با سفر به استان‌های ایلام، کرمانشاه، خوزستان، فارس و بوشهر پروژه‌های عمرانی شاخص این استان‌ها بررسی شده است.

معاون عمرانی وزیر کشور با بیان اینکه تکمیل پروژه‌های عمرانی در استان‌های کمتر توسعه یافته و کم‌برخوردار در اولویت است تاکید کرد: با تلاش نمایندگان مردم در مجلس و فعالیت شبانه‌روزی مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان‌ها با توجه به شرایط اقتصادی کشور،  تسریع اجرای این پروژه‌ها مورد توجه ویژه قرار گرفته است.

مهدی جمالی‌نژاد، جلسات با شهرداران و دهیاران را از دیگر برنامه‌های سفر به استان‌ها دانست و تصریح کرد: در سفر به استان‌ها  جلسات تخصصی با شهرداران و دهیاران  تشکیل می‌شود که ضمن بررسی مشکلات آنها، پروژه‌های شاخص مورد توجه قرار می‌گیرد. /تسنیم

ارسال نظر