کد خبر : 19334

نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهر بوشهر:

دولت به حوزه سلامت نگاه ویژه ای داشته باشد

دولت به حوزه سلامت نگاه ویژه ای داشته باشد

آیت الله صفایی بوشهری در دیدار هیئت رئیسه و مدیریت فرهنگی - دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با تشکر از مسئولین این دانشگاه جهت تلاش در عجین کردن نگاه فرهنگی در حوزه سلامت، اظهار داشت: اگر حوزه سلامت در یک بستر و پیوست فرهنگی نباشد قطعاً کم نتیجه خواهد بود و بسیاری از کارها نیاز به اعاده خواهد داشت.

به گزارش بوشهر24 به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، آیت الله صفایی بوشهری در دیدار هیئت رئیسه و مدیریت فرهنگی - دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با تشکر از مسئولین این دانشگاه جهت تلاش در عجین کردن نگاه فرهنگی در حوزه سلامت، اظهار داشت: اگر حوزه سلامت در یک بستر و پیوست فرهنگی نباشد قطعاً کم نتیجه خواهد بود و بسیاری از کارها نیاز به اعاده خواهد داشت.

نماینده مقام معظم رهبری در استان و امام جمعه بوشهر با بیان اینکه بخش عظیمی از حوزه توسعه و پیشرفت، مترتب بر حوزه سلامت است، افزود: حوزه سلامت یکی از مهم ترین ارکان هندسه یک نظام و از مقوله های حیاتی و استراتژیک است.

وی با بیان اینکه بخش زیادی از اعتبارات یک کشور مترتب بر صنعت حوزه پزشکی و درآمد زایی و اشتغال این حوزه است، گفت: اگر حوزه سلامت خوب مدیریت نشود بخش عظیمی از اعتبارات کشور صرف رفع اشکالات و ایرادات خواد شد که هزینه های زیادی برای کشور به دنبال خواهد داشت.

امام جمعه بوشهر تصریح نمود: در دوره های گوناگون با پیشرفت صنعت، نوع تغذیه و شرایط اجتماعی، همواره با بیماری های نو پیدا مواجه هستیم به همین خاطر باید در عرصه تعمیق و تقویت حوزه سلامت در حوزه های شخصی و اجتماعی برنامه های مدون داشته باشیم.

آیت الله صفایی بوشهری با بیان اینکه دولت باید به حوزه سلامت نگاه ویژه ای داشته باشد، تأکید نمود: تدوین نقشه جامع سلامت ملی و استانی حسب آمار و پس از آن مدیریت اجرایی جهت پیشگیری تعمیق سلامت و ایجاد زیرساخت های مناسب این حوزه یک ضرورت است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر اظهار داشت: در استان بوشهر با وجود ظرفیت و استعدادهای فراوان، چون از دیرباز نگاه جامع نبوده، در برخی زمینه ها پیشرفت های خوبی صورت نگرفته است به همین خاطر باید در استان با نگاه سند محور و دانایی بنیان، کارهای بزرگ و زیربنایی انجام گیرد.

ارسال نظر