کد خبر : 19335

حضرت آیت الله صفایی بوشهر:

کارهای بزرگ و زیربنایی در استان بوشهر با نگاه سندمحور انجام شود

کارهای بزرگ و زیربنایی در استان بوشهر با نگاه سندمحور انجام شود

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: کارهای بزرگ و زیربنایی در استان بوشهر با نگاه سند محور و دانایی بنیان انجام شود.

به گزارش بوشهر24، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری ظهر یکشنبه در دیدار هیئت رئیسه و مدیریت فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: در برخی از زمینه‌ها شاهد کمبودهایی در استان بوشهر هستیم که باید این کمبودها جبران شوند.

وی با اشاره به ظرفیت‌های استان بوشهر در زمینه‌های مختلف، خاطرنشان کرد: از دیرباز نگاه جامعی در استان بوشهر وجود نداشته است و شاهد پیشرفت‌های مناسبی تاکنون نبوده‌ایم.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر تصریح کرد:‌ کارهای بزرگ و زیربنایی در استان بوشهر باید با نگاه سند محور و دانایی بنیان انجام شود تا شاهد نتایج و دستاوردهای مناسب آن باشیم.

وی با تقدیر از تلاش‌های مسئولان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در راستای توسعه بخش سلامت در استان بیان کرد: سلامت از موضوعات حیاتی و استراتژیک است و بخش عظیمی از حوزه توسعه و پیشرفت، مترتب بر حوزه سلامت است.

آیت الله صفایی بوشهری خواستار نگاه ویژه مسئولان به مقوله سلامت شد و ادامه داد: در صورتی که مدیریت مناسبی در حوزه سلامت انجام نشود بخش عظیمی از اعتبارات کشور صرف رفع اشکالات و ایرادات خواد شد که هزینه‌های زیادی برای کشور به دنبال خواهد داشت.

وی افزود: در دوره های مختلف با پیشرفت صنعت، نوع تغذیه و شرایط اجتماعی، همواره با بیماری های نو پیدا مواجه هستیم به همین خاطر باید در عرصه تعمیق و تقویت حوزه سلامت در حوزه های شخصی و اجتماعی برنامه های مدون داشته باشیم.

امام جمعه بوشهر اضافه کرد: تدوین نقشه جامع سلامت ملی و استانی حسب آمار و پس از آن مدیریت اجرایی برای پیشگیری تعمیق سلامت و ایجاد زیرساخت های مناسب این حوزه یک ضرورت است. /خبرگزاری مهر

ارسال نظر