کد خبر : 19336

مسابقات پاراآسیایی جاکارتا؛

۱۱ مدال سهم ورزشکاران بوشهری در مسابقات پاراآسیایی

۱۱ مدال سهم ورزشکاران بوشهری در مسابقات پاراآسیایی

مدیرکل ورزش و جوانان استان بوشهر گفت: ورزشکاران این استان در مسابقات پاراآسیایی جاکارتای اندونزی با کسب ۱۱ مدال انتظارات را برآورده کردند.

به گزارش بوشهر24، احمد بهروزیان فرد افزود: تلاش و جنگندگی ورزشکاران استان بوشهر در مسابقات پارا آسیایی ستودنی بود و به همین دلیل در آیینی مورد تجلیل قرار می‌گیرند.

وی بیان کرد: ۱۳ ورزشکار و مربی از استان بوشهر به مسابقات پاراآسیایی جاکارتا اعزام شدند که در پایان ۱۱ مدال رنگارنگ ره آورد آن‌ها برای کشور و استان بوشهر بود.

بهروزیان فرد یادآور شد: در این رقابت‌ها در بخش کم بینایان و نابینایان، عذرا مهدوی کیا در دو ۱۵۰۰ متر به یک نشان طلا، دو ۴۰۰ متر و پرتاب نیزه به ۲ نشان برنز دست یافت.

وی افزود: محمدرضا احمدی نیز در پرتاب وزنه نشان طلای مسابقات را به گردن آویخت.

بهروزیان فرد یادآور شد: سیدعرفان حسینی لیراوی در ماده پرتاب نیزه به نشان برنز رسید و در رشته گلبال نیز محمدرضا ابراهیم زاده مطلق مربی گناوه‌ای به همراه تیم ملی نشان طلای این مسابقات را کسب کردند.

وی بیان داشت: فریبا زنده بودی در رشته شطرنج استاندارد و سرعت ۲ مدال طلای تیمی، نقره و برنز انفرادی را به ارمغان آورد و در بخش مردان نیز مجید باقری در رشته شطرنج استاندارد در رده تیمی قهرمان و به مدال طلا دست یافت.

سومین دوره بازی‌های پاراآسیایی اندونزی در حالی به پایان رسید که کاروان ورزشی ایران با کسب ۵۱ مدال طلا، ۴۲ نقره و ۴۳ برنز و ثبت رکوردی جدید در مدال آوری و یک پله صعود نسبت به دوره گذشته در جایگاه سوم ایستاد.

این بازی‌ها که از ۱۴ مهر به میزبانی اندونزی و در شهر «جاکارتا» آغاز شده بود، کاروان چین همچون دوره‌های گذشته در صدر جدول توزیع مدال‌ها ایستاد و با کسب ۱۷۲ طلا، ۸۸ نقره و ۵۹ برنز به عنوان نخست و کره جنوبی در رقابتی نزدیک با ایران و رسیدن به ۵۳ طلا، ۴۵ نقره و ۴۷ برنز به مقام دوم رسید. /باشگاه خبرنگاران بوشهر

ارسال نظر