کد خبر : 19364

مسئولین شهرستان جم بشنوید:

مردم شهرستان جم در برهه کم آبی وجود دارند

مردم شهرستان جم در برهه کم آبی وجود دارند

طی روزهای گذشته با تصمیم عجیب مدیران نفت و گاز ، خیابان های مجتمع مسکونی پارس جم که ساکنان آن کارکنان و پرسنل نفت و گاز و پتروشیمی های منطقه است با آب شستشو می شوند و انگار نه انگار کشور در بحران آب به سر می برد!

به گزارش بوشهر24 از شهرستان جم ، در دهه های گذشته از جم به عنوان یکی از سرسبزترین نقاط استان بوشهر یاد میشد اما طی سال های اخیر این شهرستان با کمبود آب دست و پنجه نرم می کند.

جم شهرستانی است که آب آن از چاه تامین می شود و مصرف شرکت های منطقه از آب چاه ها سبب شده روز به روز سفره های زیر زمینی جم که آب 73 هزار نفر از اهالی این شهرستان را تامین می کند خالی تر شود و نفس های آخرش را بکشد.

این روزها علی رغم اینکه کشور با کمبود آب مواجهه است و همه ی مسئولان نیز تاکید دارند که باید در مصرف آب صرفه جویی شود اما گویا در جم، اسراف به شیوه مدیران نفت و گازی در حال گسترش است!

طی روزهای گذشته با تصمیم عجیب مدیران نفت و گاز ،  خیابان های مجتمع مسکونی پارس جم که ساکنان آن کارکنان و پرسنل نفت و گاز و پتروشیمی های منطقه است با آب شستشو می شوند و انگار نه انگار کشور در بحران آب به سر می برد!

آبیاری درختان و شستشو خیابان و کوچه ها به روش نفت و گازی ها در حالی انجام می شود که روستاهای اطراف پالایشگاه فجر جم با مشکل شدید کمبود آب روبرو هستند.

هدر دادن شدید آب در مجتمع مسکونی پارس جم باعث انتقادهای فعالان محیط زیستی شده و آنها از مسئولان می خواهند نظارت ها در این مجتمع با ساکنین ده ها هزار نفری افزایش یابد.

اکثر اهالی و فعالان حوزه های مختلف شهرستان جم بر این باورند که شرکت پالایش گاز فجر جم که سالیانه آب زیادی از سفره های زیر زمینی جم برداشت و مصرف می کند ، حالا با این اسراف آب در مجتمع مسکونی پارس به نوعی در حال ظلم به 73 هزار نفر از مردم این منطقه است.

گفتنی است در تابستان امسال ، اکثر روستاهای جم با جیره بندی،  آب دریافت می کردند و حالا انتشار تصاویر اسراف آب توسط این شرکت عصبانیت و اعتراض مردم و فعالان را به همراه داشته است.

مسئولان شهرستان جم تاکنون در این باره صحبتی نکردند اما مردم انتظار دارند دستگاه های نظارتی برخورد جدی را با مدیرانی که هدر رفت آب در این بحران کم آبی کشور برایشان اهمیتی ندارد در دستور کار قرار دهند. /خبرگزاری فارس

ارسال نظر