کد خبر : 19373

خودخواهی افراد و مسئولین؛

مردم آبدان آسیب دیده اند

مردم آبدان آسیب دیده اند

سال گذشته بر اثر سیل خسارت فراوانی به کشاورزان بخش آبدان وارد شده و تاکنون یک ریال از خسارت سال گذشته به کشاورزان پرداخت نشده است.

به گزارش بوشهر24، در شهرستان دیر بخش آبدان با جمعیتی بالغ بر 10 هزار نفر در فاصله ۴۵کیلومتری بندر دیر واقع شده و قریب به ۹۰درصد مردم این بخش کشاورز هستند.

کشاورزان بخش آبدان از مسولان جهاد کشاورزی می خواهند توجه ویژه ای به کشاورزان این بخش شود.

محمد احمدی یکی از کشاورزان آبدان است که می گوید: سال گذشته بر اثر سیل خسارت فراوانی به کشاورزان بخش آبدان وارد شده و تاکنون یک ریال از خسارت سال گذشته به کشاورزان پرداخت نشده است.

کرمی دیگر کشاورز بخش آبدان نیز گفت: بر اثر بارندگی و بارش تگرگ در روزهای گذشته متاسفانه خسارات فراوانی به کشاورزان بخش آبدان وارد شده و از مسئولان انتظار داریم از همین حالا به فکر کشاورزان باشند.

امام جمعه آبدان در خصوص مشکلات کشاورزان گفت: کشاورزان بخش آبدان مشکلات فراوانی دارند و مسولان باید تمام تلاش خود را جهت رفع مشکلات این قشر به کار ببندند.

حجت الاسلام محمد حمیدی نژاد افزود: با توجه به فصل کار کشاورزی متاسفانه کشاورزان بخش، مشکلات فراوانی از قبیل خرید آب شیرین کن، تسهیلات کم بهره و بیمه کشاورز دارند و تنها درآمد کشاورزان از همین محصولات گوجه فرنگی است.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه بخش اعظمی از اهالی بخش آبدان شغل شریف کشاورزی دارند مسئوولان شهرستانی و استانی توجه ویژه ای به این بخش داشته باشند و برای حل مشکلات و معضلات اهتمام ویژه ای داشته باشند.

مدیر مرکز جهاد کشاورزی در پی ریزش تگرگ روزهای گذشته خبر داده که بیش از دو هزار و 300 هکتار از مزارع بخش آبدان آسیب دیده و خسارت برآورد شده بیش از یک میلیارد تومان بوده است.

باید دید آیا خسارت تگرگ اخیر به مزارع کشاورزی آبدان به کشاورزان پرداخت می شود و یا اینکه مثل سیل سال گذشته حتی یک ریال هم عاید کشاورزان نخواهد شد. /خبرگزاری فارس

ارسال نظر