کد خبر : 19379

معاون بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر:

۵۷ میلیون دلار انواع محصولات از بوشهر به قطر صادر شد

۵۷ میلیون دلار انواع محصولات از بوشهر به قطر صادر شد

معاون بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: در نیمه نخست امسال افزون بر ۵۷ میلیون دلار محصولات مختلف از بنادر استان بوشهر به قطر صادر شد.

به گزارش بوشهر24، ابوالقاسم محمدزاده تجارت دریایی را یکی از ظرفیت‌های مهم استان بوشهر دانست و اظهار داشت: استان بوشهر در کنار آب‌های خلیج فارس و همسایگی آن با کشورهای این آبراه بین‌الملی و استراتژیک ظرفیت مهمی را در امر تجارت دریایی فراهم کرده است.

وی از افزایش 35 درصد صادرات از بنادر استان بوشهر به کشورهای مختلف خبر داد و بیان کرد: صادرات انواع محصولات به استثنای میعانات گازی و صنایع پتروشیمی، سایر اقلام در زمینه صنایع معدنی، خرما و آبزیان و دیگر محصولات کشاورزی در نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 35 درصد افزایش دارد.

معاون بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با تاکید بر ادامه صادرات محصولات غیرنفتی از استان بوشهر گفت: با ادامه رونق تجارت و صادرات و واردات در استان بوشهر امید می‌رود نقش مهمی در تامین مایحتاج عمومی مردم ایفاء کند.

محمدزاده از افزایش محصولات از بنادر استان بوشهر به قطر پرداخت و گفت:بنادر استان بوشهر کمترین فاصله با بنادر کشور قطر دارند که تقویت برقراری مراودات تجاری مرزنشینان استان بوشهر با این کشور فرصت مهمی را برای صادرات محصولات مختلف به بنادر  قطر فراهم کرده است.

وی تصریح کرد: صادرات محصولات مختلف غذایی و معدنی از استان بوشهر به قطر با توجه به فراهم بودن زیرساخت‌های لازم افزایش یافته است.

محمدزاده با اشاره به صدور بیش از 21 میلیون دلار محصولات مواد غذایی به قطر در سال 1395  گفت: این میزان صادرات در سال گذشته از استان بوشهر به 72 میلیون دلار افزایش یافت و در نیمه نخست امسال نیز 57 میلیون دلار  محصولات مختلف از بنادر این استان به قطر صادر شده است.

معاون بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با اشاره به صادرات انواع محصولات این استان به دیگر کشورها بیان کرد: خرما و آبزیان استان بوشهر به کشورهای روسیه و حوزه آسیای میانه  صادر می‌شود و سایر اقلام که  محصولات پتروشیمی و میعانات گازی است بازار هدف صادراتی استان بوشهر، چین و امارات متحده عربی است. /تسنیم

ارسال نظر