کد خبر : 19389

استاندار بوشهر:

سطح امنیت پرواز در فرودگاه‌های استان بوشهر ارتقا یافته است

سطح امنیت پرواز در فرودگاه‌های استان بوشهر ارتقا یافته است

استاندار بوشهر گفت: با اجرای طرح‌های مختلف و به همت نیروهای متخصص، سطح امنیت پرواز در فرودگاه‌های بوشهر ارتقا یافته است.

به گزارش بوشهر24 به نقل از روابط عمومی استانداری بوشهر، استاندار بوشهر گفت: با اجرای طرح‌های مختلف و به همت نیروهای متخصص، سطح امنیت پرواز در فرودگاه‌های بوشهر ارتقا یافته است.

به گزارش روابط عمومی استانداری بوشهر، عبدالکریم گراوند که به مناسبت 20 اکتبر روز جهانی مراقبت پرواز در جمع کارکنان اداره کل فرودگاه‌های استان و تیم های حفاظت پرواز بوشهر سخن می‎گفت، با قدردانی از تلاش‌های تیم‌های مختلف مراقبت از پرواز در فرودگاه‌های استان بوشهر اظهار داشت: مجموعه حفاظت و مراقبت از پرواز فرودگاه‌ها، چشمان بیداری هستند که با دانش و تکنولوژی، امنیت مطلوب پرواز را فراهم می‌کنند.

وی بیان کرد: امروزه سفر با هواپیما به عنوان ایمن ترین نوع مسافرت شناخته می شود و این امنیت در گرو دقت نظر کارکنان امنیت و مراقبت از پرواز است.

استاندار بوشهر تصریح کرد: تامین امنیت مسافران در پرواز، کاری ارزشمند است که نیروهای این بخش از جان خود برای امنیت مردم و مسافران مایه می‌گذارند.

گراوند با اشاره به تحولات صورت گرفته در فرودگاه‌های بوشهر تاکید کرد: فرودگاه بوشهر به عنوان یک فرودگاه در یکی از مرزهای کشور، سایر پروازهای غیرمسافری را هم تحت کنترل دارد و کاری فراتر از فرودگاه سایر استانها بر عهده دارد.

مدیرکل فرودگاه‌های استان بوشهر هم در این نشست با اشاره به وجود 6 فرودگاه در استان بوشهر اظهار داشت: در بیش از یکسال گذشته پروژه‌های فرودگاهی را به صورت مطالعاتی و  با استانداردهای لازم اجرایی کردیم.

دهقان افزود: پروژه زهکش و فاضلاب فرودگاه بوشهر با 3 میلیارد تومان به زودی به مناقصه خواهد رفت و برای تکمیل ساختمان پلیس و سپاه فرودگاه 2.5 میلیارد تومان هزینه خواهد شد.

وی بیان کرد: اجرای پروژه دیوار فرودگاه گناوه هم با 2.3 میلیارد تومان امسال اجرایی خواهد شد ضمن اینکه یک میلیارد تومان برای اجرای پروژه شبکه گاز فرودگاه هزینه کردیم.

مدیرکل فرودگاه‌های استان بوشهر با اشاره به وضعیت فرودگاه جدید بوشهر بیان داشت: با حمایت های استاندار و معاونان استانداری اقدامات مطلوبی انجام شده و مراحل این پروژه در حال انجام است.

دهقان اضافه کرد: در سال گذشته 4 هزار و 437 پرواز از فرودگاه‌های استان انجام شده و تعداد مسافران هم به 630 هزار مسافر رسیده است.

وی ادامه داد: پروازهایی که از فرودگاه بوشهر انجام می شود به 6 مقصد تهران، مشهد، شیراز، اصفهان، خارگ و اهواز است.

مدیرکل فرودگاه‌های استان بوشهر با بیان اینکه در یکسال گذشته 1.5 میلیارد تومان برای بهسازی وضعیت فرودگاه بوشهر هزینه کردیم، گفت: با احداث پارکینگ جدید توقف هواپیما در فرودگاه بوشهر که 23 هزار مترمربع وسعت دارد ظرفیت پارک 6 هواپیما در فرودگاه بوشهر با احتساب پارکینگ قدیمی مهیا شده است.

دهقان در مورد باند فرودگاه بوشهر گفت: فرودگاه بوشهر دو باند موازی چپ و راست دارد و با 4700 متر طول و 320 هکتار وسعت یکی از بلندترین باند فرودگاهی در خاورمیانه محسوب می شود.

ارسال نظر