کد خبر : 19392

تخلف آشکار در دانشگاه آزاد دشتستان؛

دریافت غیر قانونی هزینه از دانشجویان برای سفر اربعین

دریافت غیر قانونی هزینه از دانشجویان برای سفر اربعین

مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی واحد دشتستان بدون توجه به دستور العمل از دانشجویان خود به ازای دادن تاییدیه تحصیلی هزینه 100 هزار ریال را دریافت می کند که این مساله با توجه به دستورالعمل صادره از سوی سازمان مرکزی نوعی تخلف محسوب می شود.

به گزارش بوشهر24، این روزها با فرا رسیدن موسم اربعین دل میلیون ها عاشق اهل بیت(ع) روانه کربلا شده است. زائرانی که با هر شرایطی خود را با پای پیاده به بین الحرمین و زیارت ارباب بی کفن و سقای دشت کربلا می رسانند. این سفر معنوی چند سالیست به بزرگترین صحنه نمایش اتحاد مسلمانان تبدیل شده و رهبر معظم انقلاب از آن به عنوان «مغناطیس حسینی» یاد می کند.

با توجه به ارادتی که در کشور ما و در استان بوشهر به اهل بیت(ع) وجود دارد سالانه شاهد حضور پرشور و باشکوه مردم و ازدحام جمعیت در مرزهای ایران و عراق برای شرکت در پیاده روی اربعین حسینی هستیم، کسانی در سیمای مصمم شان اثری از خستگی نیست و رهسپار یک مقصدند.

آنچه که شاید تفاوت امسال را با سال های پیش رقم می زند وضعیت اقتصادی کشور و کاهش ارزش ریال ایران در مقابل دینار عراق نسبت به سال های گذشته است. این مساله هرچند می تواند در حضور برخی اقشار کم درآمد تاثیرگذار باشد  اما با این حال هستند عاشقانی که بخشی از درآمد و معیشت خود در راه لبیک به حسین(ع) از مدت ها پیش کنار گذاشته اند.

مسئولین هم سالانه می کوشند تا با وضع قوانینی شرایط سفر را برای مردم تسهیل کنند؛ یکی از این مرکز دانشگاه ها هستند که با توجه به اینکه جمعیت انبوهی از زائران در پیاده روی اربعین را دانشجویان شکل می دهند مسئولان نیز آستین همتشان را بالا زدند تا کمترین مشکل برای حضور قشر دانشجو در این حماسه حسینی باشد.

دانشگاه آزاد اسلامی یکی از مراکزی است که سعی دارد تسهیل گر این سفر معنوی برای دانشجویان باشد. بر اساس دستور العملی که 18 مهر ماه امسال به روسای واحدهای مراکز استان ها، واحدهای جامع مستقل، روسای واحدها و مراکز آموزشی و سازمان سما دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ شده، دانشجویان متقاضی خروج از کشور برای شرکت در مراسم اربعین حسینی از پرداخت هزینه 100 هزار ریالی ارزشیابی مدارک معاف می شوند. این موضوع بر اساس بخشنامه 11/794 مورخ 8 آبان ماه سال 96 ابلاغ شده و برای همه واحدهای دانشگاه های آزاد اسلامی سراسر کشور لازم الاجراست.

خبرگزاری فارس کسب اطلاع کرد، مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی واحد دشتستان بدون توجه به این دستور العمل از دانشجویان خود به ازای دادن تاییدیه تحصیلی هزینه 100 هزار ریال را دریافت می کند که این مساله با توجه به دستورالعمل صادره از سوی سازمان مرکزی نوعی تخلف محسوب می شود.

خبرنگار خبرگزاری فارس این موضوع را در دانشگاه آزاد واحد بوشهر پیگیری کرد که ظاهرا این دستورالعمل در این واحد در حال اجراست.

حال با توجه به ابلاغ این دستورالعمل به روسای واحدهای مراکز استان ها و تخلف آشکار در دانشگاه آزاد دشتستان باید دید مسئولان دانشگاه چه توضیحی در این خصوص می دهند. آنچه دانشجویان انتظار دارند پاسخ قانع کننده ریاست دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر نسبت به این مساله و رفع ابهامات است.

/خبرگزاری فارس

ارسال نظر