کد خبر : 19410

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار دشتی خبر داد؛

کاهش ۳۷ درصدی جرم و ۲۰ درصدی طلاق در دشتی

کاهش ۳۷ درصدی جرم و ۲۰ درصدی طلاق در دشتی

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار شهرستان دشتی گفت: در سال جاری شاهد ۳۷ درصد جرم و ۲۰ درصد طلاق در این شهرستان کاهش‌یافته است.

به گزارش بوشهر24، احسان رزمی نیا  امروز در شورای پیشگیری از وقوع جرم با بحث طلاق در شهرستان دشتی با موضوع طلاق اظهار با اشاره به این‌که کاهش نرخ طلاق در جامعه به برنامه‌ریزی منسجم نیاز دارد داشت: در سال جاری شاهد کاهش ۳۷ درصد جرم و ۲۰ درصد کاهش طلاق در شهرستان دشتی هستیم.

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار دشتی بابیان این‌که مشاوره و آموزش نقش بسزایی در کاهش آسیب‌های اجتماعی و طلاق در جامعه دارد گفت: در راستای حوزه طلاق باید کارگاه‌های نهادینه‌سازی آموزش‌های پیش از ازدواج و مشارکتی در شهرستان برگزار شود.

وی انتصاب رئیس جدید دادگستری شهرستان دشتی را تبریک گفت و افزود: شهرستان دشتی از خیلی از جهات قضایی بهترین حالت ممکن در سطح استان بوشهر است.

رزمی نیا برگزاری آموزش‌های پیش از ازدواج و نهادینه کردن این آموزش‌ها در بین خانواده‌ها را بسیار مهم دانست و تأکید کرد: آموزش‌های پیش از ازدواج که حتی به اعتقاد برخی از کارشناسان نه‌تنها برای زوجین در شرف ازدواج بلکه حتی برای افراد جهت انتخاب صحیح همسر نیز باید برگزار شود و در بین خانواده‌ها به یک دغدغه همانند مسائل اقتصادی و تأمین جهیزیه و غیره تبدیل شود.

وی افزود: یکی از دلایل طلاق رسانه‌های اجتماعی هستند و این سؤال مطرح است که چرا نتوانستیم از این ظرفیت جهت جلوگیری از طلاق استفاده کنیم که در این زمینه باید کار تحقیقاتی بیشتری انجام شود.

رزمی نیا تأکید کرد: مسائل دینی، فرهنگی، هنری و ادبی باعث کاهش طلاق و آسیب‌های اجتماعی در شهرستان دشتی شده است.

معاون سیاسی فرماندار دشتی ایجاد اشتغال برای جوانان را مهم دانست و بیان کرد: عامل و معضل بیکاری وعدم وجود شغل یکی از عوامل بروز طلاق‌ها است ولی تنها دلیل نیست.

وی افزود: در شش‌ماهه نخست سال جاری به‌خصوص در برخی از روستاها که ایجاد اشتغال شده باعث شده تا خیلی از مسائل اجتماعی رو به کاهش باشد.

رزمی نیا طلاق‌ها ناشی از معضل بیکاری زوج و عدم استطاعت مالی در بین زوجین را رد کرد و یادآور شد: خیلی از جوانان هستند که بیکار می‌باشند اما دچار مشکل طلاق و فاز اعتیاد نشدند خیلی افراد هستند که از درآمد خوبی برخوردار هستند اما دارای اعتیاد و طلاق هستند.

معاون فرماندار دشتی گفت: سمن‌ها با اقدامات سازنده خود نقش مهمی در کاهش آسیب‌های اجتماعی مانند طلاق و اعتیاددارند که باید برای کاهش آسیب‌های اجتماعی از سازمان‌های غیردولتی استفاده کرد.

/خبرگزاری فارس

ارسال نظر