کد خبر : 19423

نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهر بوشهر:

بیمه سلامت به معنای واقعی کلمه در جامعه اجرا شود

بیمه سلامت به معنای واقعی کلمه در جامعه اجرا شود

آیت الله صفایی بوشهری در نشست با مدیرکل و کارکنان اداره کل بیمه سلامت استان بوشهر اظهار داشت: پیشگیری بر درمان مقدم است و برای توسعه سلامت باید توجه بیشتری به موضوع پیشگیری صورت گیرد و آموزش‌ها در این زمینه گسترش یابد.

به گزارش بوشهر24 به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، آیت الله صفایی بوشهری در نشست با مدیرکل و کارکنان اداره کل بیمه سلامت استان بوشهر اظهار داشت: پیشگیری بر درمان مقدم است و برای توسعه سلامت باید توجه بیشتری به موضوع پیشگیری صورت گیرد و آموزش‌ها در این زمینه گسترش یابد.

وی خواستار تنظیم دیپلماسی بهداشت عمومی مردمی در سطح جامعه شد و اضافه کرد: کم‌تحرکی یکی از آسیب‌های مهم در استان بوشهر است که مشکلات و بیماری‌هایی همچون دیابت، بیماری‌های قلبی و عروقی و فشارخون را افزایش داده است.

امام جمعه بوشهر با تاکید بر لزوم تقویت و توسعه ورزش در استان برای پیشگیری از بیماری‌ها بیان کرد: برای جلوگیری از شیوع بیماری‌های اینچنینی باید ورزش در استان بوشهر نهادینه شود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر خواستار آشناسازی مردم با اصول پیشگیری از بیماری‌ها از سنین کودکی شد و ادامه داد: فقر حرکتی یک آسیب بسیار مهم است که عامل بروز بسیاری از بیماری‌ها است که باید با آن مقابله کرد.

آیت‌الله صفایی بوشهری با تقدیر از تلاش‌های صورت گرفته در بیمه سلامت، خاطرنشان کرد: بخش قابل توجهی از مردم از خدمات بیمه سلامت بهره‌مند هستند و شاهد ارائه خدمات قابل توجهی در این زمینه هستیم.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر بیان کرد: بیمه سلامت باید به معنای واقعی کلمه در جامعه اجرا شود که به دلیل کمبود اعتبار و مشکلات قانونی در خیلی از بخش ها رایگان نیست. 

ارسال نظر