کد خبر : 19439

فرماندار شهرستان دشتی:

نخستین کارخانه آهک هیدراته خاورمیانه در دشتی احداث شد

نخستین کارخانه آهک هیدراته خاورمیانه در دشتی احداث شد

فرماندار دشتی با بیان اینکه ۲۵ درصد معادن استان بوشهردر شهرستان دشتی قرار دارد گفت: نخستین کارخانه آهک هیدراته خاورمیانه در دشتی احداث شده است.

به گزارش بوشهر24، عبدالله نادری ظهر امروز در بازدید میدانی از کارخانه گچ جزیره شهرستان دشتی بابیان این‌که این شهرستان دارای معادن غنی و مختلفی است اظهار داشت: 25 درصد معادن استان بوشهر در شهرستان دشتی قرار دارد و بستر خوبی برای سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی در این شهرستان مهیا است.

فرماندار شهرستان دشتی با اشاره به ساخت کارخانه آهک هیدراته در دشتی تصریح کرد: این کارخانه چهارمین کارخانه تولید محصول آهک هیدراته در آسیا و نخستین واحد در خاورمیانه است.

وی با اشاره به  تولید روزانه 200 تن آهک از این کارخانه  گفت: در کارخانه آهک هیدراته دشتی جدا از مصرف داخلی به کشورهای قطر، کویت، هند و بنگلادش صادر می‌شود.

نادری از تولید گچ در دشتی خبرداد و تصریح کرد: شرکت معدنی گچ جزیره شبانه‌روز 500 تن گچ برداشت می‌شود و ماهانه حدود 4 هزار تن گچ به کشورهای قطر، کویت، امارات و هند صادر می‌شود.

فرماندار بیان کرد: با توجه به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و حمایت رئیس‌جمهور از حوزه صنعت و معدن، توجه جدی به این حوزه می‌تواند نقش تأثیرگذاری در افزایش اشتغال شهرستان دشتی داشته باشد.

وی با بیان اینکه شرکت معدنی گچ جزیره به‌عنوان واحد نمونه معدنی و کارآفرینی معرفی شده است  خاطر نشان کرد: شرکت معدنی گچ جزیره در دو هکتار احداث و حدود 600 هکتار  مواد معدنی  برداشت می‌کند.

نادری گفت: در این کارگاه برای 30 نفر به‌صورت مستقیم اشتغال‌زایی ایجاد کرده است. /تسنیم

ارسال نظر