کد خبر : 19444

استاندار بوشهر:

پرداخت 132 میلیارد تومان تسهیلات رفع موانع تولید در استان بوشهر

پرداخت 132 میلیارد تومان تسهیلات رفع موانع تولید در استان بوشهر

استاندار بوشهر گفت: در مرحله نخست بیش از 132 میلیارد تومان تسهیلات در حوزه رفع موانع تولید در استان پرداخت شده و امیدواریم با همکاری بانک ها، مرحله دوم این تسهیلات نیز پرداخت شود.

به گزارش بوشهر24 به نقل از روابط عمومی استانداری بوشهر، عبدالکریم گراوند در نشست کارگروه رفع موانع تولید استان بوشهر با تاکید بر لزوم تلاش و فعالیت مستمر بانک ها و دستگاه های اجرایی برای گره گشایی از مشکلات واحدهای تولیدی اظهار داشت: رفع مشکلات واحدهای تولیدی و افزایش ظرفیت این واحدها بدون تردید منجر به بهبود وضعیت اشتغال می شود.

وی افزود: در مرحله نخست بیش از 132 میلیارد تومان تسهیلات در حوزه رفع موانع تولید پرداخت شده که بیشتر از سهمیه تخصیص داده شده به استان است و امیدواریم با همکاری بانک ها، مرحله دوم این تسهیلات نیز پرداخت شود.

استاندار بوشهر خاطر نشان کرد: باید مشکلات واحدهای تولیدی در حوزه های بیمه ای، مواد اولیه، سرمایه در گردش، مالیات، مشکلات زیرساختی و ... بررسی و راهکارهای موجود ارائه و اجرایی شود تا در کمترین زمان ممکن شاهد بهبود وضعیت واحدهای تولیدی باشیم.

گراوند تصریح کرد: در برخی از بانک ها، روند انعقاد قرارداد با متقاضیان و همچنین روند پرداخت تسهیلات کند است که باید شتاب بیشتری داده شود.

استاندار بوشهر گفت: مدیران باید از اختیارات قانونی خود برای تسریع در کار مردم و گره گشایی از مشکلات بهره ببرند.

گراوند همچنین با تقدیر از مدیران بانک سینا در پرداخت تسهیلات عشایری و روستایی افزود: بانک سینا بیش از 400 میلیارد ریال سهمیه داشت که به صورت 100 درصد این تسهیلات برای ایجاد اشتغال در مناطق روستایی و عشایری پرداخت شده است.

وی همچنین از تصویب 100 میلیارد ریال تسهیلات کم بهره برای مرغداری های راکد استان خبر داد و ابراز داشت: با موافقت جناب سعیدی کیا رئیس بنیاد مستضعفان و جانبازان کشور مبلغ 100 میلیارد ریال تسهیلات به صورت سرمایه در گردش برای 50 واحد مرغداری استان که راکد هستند در نظر گرفته شده که بانک سینا این میزان تسهیلات کم بهره را پرداخت می کند.

گراوند بیان کرد: سازمان جهاد کشاورزی استان و تعاونی مرغداران استان برای تسریع در پرداخت این تسهیلات با بانک سینا مذاکره و همکاری کنند.

در این نشست تعدادی از مدیران دستگاه های اجرایی و مدیران بانک ها نیز گزارشی از روند پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی و واحدهای تولیدی ارائه کردند.

ارسال نظر