کد خبر : 19445

در اربعین حسینی؛

ضریح خیمه‌گاه حضرت قاسم (ع) در برازجان رونمایی شد

ضریح خیمه‌گاه حضرت قاسم (ع) در برازجان رونمایی شد

در اربعین حسینی ضریح خیمه گاه حضرت قاسم بن الحسن (علیه السلام) با حضور نماینده ولی فقیه در استان بوشهر و مردم و مسئولان در شهر برازجان رونمایی شد.

به گزارش بوشهر24 به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، صبح روز سه شنبه مصادف با اربعین حسینی، ضریح خیمه‌گاه حضرت قاسم بن الحسن(ع) در شهر برازجان استان بوشهر با حضور آیت الله صفایی بوشهری و مردم و مسئولان رونمایی شد.

آیت الله صفایی بوشهری در این آئین اظهار داشت: هرچند ما در آن زمان وجود نداشته ایم که در کنار حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) ولایتمدارنه از مقام ولایت حمایت کنیم اما همین که این چنین مردم نمونه دشتستان در کنار حضرت ابا عبدالله الحسین (ع)نقش آفرینی می کنند که ضریح خیمه گاه عزیزش قاسم بن الحسن (ع) ساخته اند بسیار قابل تقدیر است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر افزود: این پیامی است که اگر ما در کربلا نبودیم حالا کربلایی و حسینی هستیم و با تمام وجود رهرو شما هستیم.

آیت الله صفایی بوشهری افزود: این خیمه گاه نمادی است برای گواه و شهادت در تاریخ که مردم استان بوشهر و دشتستان اگر در سال ۶۱ هجری نیز بودند در کنار امام حسین (ع) بودند چنانکه همین حالا در کنار امام حسین(ع) هستند.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه خدمت به اهل بیت(ع) از اهمیت بسیار زیادی در زندگی دنیوی و اخروی برخوردار است است اظهار داشت: کسی که به اهل بیت (ع) خدمت کند تاثیر آن را در این دنیا و در آخرت خواهد دید.

آیت الله صفایی بوشهری آماده شدن ضریح خیمه گاه حضرت قاسم(ع) را هدیه ماندگار دشتستان در طول تاریخ عنوان کرد و گفت: این افتخار استان بوشهر است که چنین ولایی می اندیشد و در صحنه هستند؛ این کارنامه افتخار حسینی دشتستان است هدیه به امام حسن مجتبی پدر بزرگوارش و حضرت قاسم و حضرت سید الشهدا و حضرت ابوالفضل العباس که این چنین شما در صحنه هستید.

ارسال نظر