کد خبر : 19451

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر:

پرنده‌نگری یکی از ظرفیت‌های اکوتوریسم در استان بوشهر است

پرنده‌نگری یکی از ظرفیت‌های اکوتوریسم در استان بوشهر است

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با اشاره به برگزاری کارگاه پرنده‌نگری گفت: یکی از ظرفیت‌های مهم استان بوشهر اکوتوریسم در شاخه پرنده‌نگری است که در این راستا می‌تواند تورهای طبیعت‌گردی را ارتقا دهد.

به گزارش بوشهر24، فرهاد قلی‌نژاد صبح امروز در کارگاه پرنده‌نگری در مرکز آموزش و پژوهش و توسعه و آینده‌نگری بوشهر با بیان اینکه این استان از ظرفیت بالایی در زیست و زاد و ولد پرندگان برخوردار است اظهار داشت: مناطق حفاظت شده این استان از جمله جزایر نخیلو و منطقه نایبند زیستگاه انواع پرندگان نادر و کمیاب است که در فصل سرد سال این مهم بیشتر نمودار است.

وی با  اشاره به کوچ و مهاجرت پرندگان به استان بوشهر گفت: با سرد شدن هوای مناطق شکالی کوچ پرندگان به مناطق حفاظت شده استان بوشهر آغاز می‌شود که اکنون منظره زیبایی از زیست پرندگان در استان ایجاد شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با اشاره به برگزاری کارگاه پرنده‌نگری گفت: یکی از ظرفیت‌های مهم استان بوشهر اکوتوریسم در شاخه پرنده‌نگری است که در این راستا می‌تواند تورهای طبیعت گردی را ارتقاء دهد.

قلی‌نژاد با تاکید بر توجه و علاقه مردم به پرنده‌نگری افزود: پرنده نگری شاخه‌ای روبه رشد از اکوتوریسم  است که سالانه شمار بسیاری از پرنده‌نگران برای مشاهده پرنده‌های مورد نظر اقدام به شرکت در تورهای طبیعت‌گردی می‌کنند.

وی پرنده نگری را فرصتی برای توسعه گردشگری دانست و تصریح کرد: در کارگاه پرنده‌نگری راه‌های شناسایی پرندگان آبزی، کنار آبزی، شکاری و همچنین سایر پرندگان موجود و یا مهاجر به استان بررسی و آموزش داده می‌شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر تصریح کرد: اولویت‌های مطرح شده در این کارگاه می‌تواند در برگزاری تورهای طبیعت گردی در بهره برداری پایدار از مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست نقش مفیدی ایفا کند.

قلی‌نژاد با اشاره به ظرفیت بالای استان بوشهر در زیست انواع پرندگان بیان کرد: کارگاه پرنده‌نگری ضمن ایجاد تعامل میان انسان و طبیعت به عنوان تفریحی سالم نقش مهمی در توسعه بوم‌گردی و اکوتوریسم دارد./ تسنیم

ارسال نظر