کد خبر : 19456

استاندار بوشهر:

شمار اعزام زائران اربعین حسینی از استان بوشهر ۱۰۰ درصد افزایش یافت

شمار اعزام زائران اربعین حسینی از استان بوشهر ۱۰۰ درصد افزایش یافت

استاندار بوشهر با اشاره به افزایش ۱۰۰ درصدی شمار زائران اربعین حسینی از استان بوشهر گفت: سختی‌ها و مشکلات اقتصادی مانع از عشق مردم به ائمه اطهار(ع) نمی‌شود به‌گونه‌ای زائران استان بوشهر بیش از ۲ برابر اربعین سال قبل است.

به گزارش بوشهر24، ستان بوشهر نسبت به سال گذشته افزایش یافت بگونه‌ای که  با وجود شرایط خاص اقتصادی، سختی‌ها و مشکلات، مانع از عشق مردم برای حضور در مراسم اربعین نشد و  بیش از 2 برابر اربعین سال قبل در استان بوشهر ویزا برای زائران صادر شد.

گراوند با اشاره به اینکه تاکنون 18 هزاز نفر از زائران استان بوشهر از سفر کربلا و مراسم اربعین بازگشته‌اند خاطر نشان کرد: مراسم اربعین امسال با حضور جمعیت 15 میلیونی  و با وجود تهدیدات دشمنان از جمله داعش در امنیت کامل و پررنگ‌تر از سال قبل برگزار شد.

وی، به ساخت دو ضریح خیمه‌گاه در استان بوشهر اشاره کرد و گفت: ضریح خیمه‌گاه حضرت اباعبدالله الحسین(ع)  و حضرت قاسم(ع) با مشارکت همه جانبه مردم  استان بوشهر ساخته و بازسازی شد که از خدمات مردم خیر و ولایت‌مدار قدردانی می‌شود.

استاندار بوشهر با بیان اینکه مردم با عشق و علاقه در بازسازی و ساخت این دو ضریح مشارکت کردند افزود: این نوع خدمات جز با عشق و ارادت به خاندان ائمه اطهار(ع) میسر نمی‌شود که مردم استان بوشهر وفاداری خود را با خاندان اهل بیت(ع) نشان دادند.

گراوند بر همکاری همه جانبه مسئولان برای انتقال دو ضریح یاد شده به شهرهای مختلف استان بوشهر و  نصب در کربلای معلی تاکید کرد. /تسنیم

ارسال نظر