کد خبر : 19457

رئیس ستاد عتبات عالیات استان بوشهر:

۲ ضریح خیمه‌گاه از استان بوشهر برای نصب به کربلا منتقل می‌شود

۲ ضریح خیمه‌گاه از استان بوشهر برای نصب به کربلا منتقل می‌شود

رئیس ستاد عتبات عالیات استان بوشهر گفت: عملیات ساخت ضریح خیمه‌گاه حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و حضرت قاسم (ع) تکمیل شد و اواخر دهه صفر برای نصب به کربلا منتقل می‌شود.

به گزارش بوشهر24، عبدالرضا مطاف ظهر امروز در نشست اعضای ستاد عتبات عالیات با استاندار بوشهر با اشاره به حضور فعال مردم استان در مراسم اربعین حسینی اظهار داشت: در اربعین امسال مردم ولایت‌مدار بیش از سال گذشته در مراسم پیاده‌روی نجف تا کربلا حضور داشتند و این درحالی است که خدمات ویژه‌ای خادمان اهل بیت(ع)  در موکب‌ها به زائران اربعین حسینی ارائه کردند.

وی با اشاره به استقرار  54 موکب اربعین حسینی از طرف استان بوشهر خاطر نشان کرد: از 54 موکب بیش از 19 موکب آن در کربلا، مسیر نجف تا کربلا  مستقر شد که علاوه بر اسکان و تغذیه خدمات گوناگون فرهنگی، درمانی و بصیرتی ارائه شد.

رئیس ستاد عتبات عالیات استان بوشهر از بازگشت زائران اربعین حسینی خبرداد و بیان کرد: موکب‌ها برای ارائه خدمات به زائران تا اواخر ماه صفر مستقر است.

مطاف با اشاره به ساخت ضریح خیمه‌گاه در بوشهر و برازجان تصریح کرد: ساخت ضریح خیمه‌گاه امام حسین (ع) و ضریح حضرت قاسم (ع) در شهرهای بوشهر و برازجان با مشارکت همه جانبه مردم ولایت‌مدار و عاشقان ائمه اطهار(ع) پایان‌یافته است

وی، مشارکت بالای مردم استان بوشهر در بازسازی عتبات عالیات در چند سال اخیر را یکی از افتخارات بزرگ مردم این استان دانست و افزود: از پنج ضریح خیمه‌گاه دشت کربلا، سه ضریح آن شامل  ضریح خیمه‌گاه قمر بنی‌هاشم (ع)، امام حسین (ع) و حضرت قاسم (ع) با مشارکت مردم این استان  ساخته و تکمیل‌ شده است.

رئیس ستاد عتبات عالیات استان بوشهر  با بیان اینکه تمام هزینه‌های ساخت این ضریح‌ها از نذورات و هدایا مردمی است گفت: هزینه ساخت ضریح خیمه‌گاه امام حسین (ع) و ضریح حضرت قاسم (ع) توسط مردم تامین شده و هیچ‌گونه کمک دولتی هزینه نشده است.

مطاف از تکمیل این دو ضریح و آغاز عملیات انتقال آن به کربلا برای نصب خبرداد و بیان کرد: عملیات ساخت ضریح خیمه‌گاه حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و حضرت قاسم (ع)  تکمیل شد و اواخر دهه صفر برای نصب به کربلا منتقل می‌شود.

وی با بیان اینکه این دو ضریح  در تمام شهرستان‌های استان بوشهرگردانده می‌شود افزود: پس از بدرقه مردم خیر و ولایت مدار استان بوشهر از دو ضریح یاد شده  برای نصب به‌سوی کربلا حمل می‌شود. /تسنیم

ارسال نظر