کد خبر : 19458

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر:

دو شناور گمشده با تلاش امدادگران بنادر و دریانوردی بوشهر پیدا شدند

دو شناور گمشده با تلاش امدادگران بنادر و دریانوردی بوشهر پیدا شدند

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهرگفت: دو شناور یدک‌کش و بارج که بر اثر طوفان در خلیج فارس ناپدید شده بودند پیش‌ازظهر امروز در پایش هوایی تیم جستجو و نجات این اداره کل پیدا شدند.

به گزارش بوشهر24، سیاوش ارجمندزاده با اشاره به گم شدن یدک کش مونا ۷ و بارج تکاور۲ افزود: این دو شناور از شنبه گذشته بر اثر وزش طوفان و مواج شدن خلیج فارس ناپدید شده بودند که دیشب این موضوع به مرکز جستجو و نجات دریایی بوشهر اعلام شد.

وی ادامه داد: بلافاصله شناور امدادی ناجی ۱۸ از بندر عامری به همراه بالگرد امدادی به محل مورد نظر اعزام شدند و دو شناور گم شده پیش ازظهر امروز در پایش هوایی پیدا شدند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر بیان کرد: این شناور‌ها به سبب خرابی ژنراتور و از کار افتادن موتور اصلی دچار مشکل شده‌اند و از ۶ سرنشین این شناور‌ها چهار نفر به سبب وضعیت نامساعد جسمانی دیشب با لنج عبوری به بندر عامری انتقال داده شدند و دو سرنشین دیگر که مواد غذایی و سوختشان تمام شده بود با تلاش ناجی ۱۸ به سلامت به لنگرگاه منتقل شدند.

ارجمندزاده گفت: پنج پایگاه جستجو و نجات دریایی در بنادر مختلف استان بوشهر همیشه برای یاری رساندن به دریانوردان سانحه دیده آماده‌اند. /باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر