کد خبر : 19464

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر

کوهنوردان مفقودی در شهرستان عسلویه نجات یافتند

کوهنوردان مفقودی در شهرستان عسلویه نجات یافتند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر گفت: در پی اعلام مفقود شدن گروهی کوهنورد در ارتفاعات روستای اخند عسلویه امدادگران هلال احمر با تلاش چند ساعته ۵ کوهنورد مفقودی را نجات دادند.

به گزارش بوشهر24، حسین درویشی با بیان اینکه تیم‌های امدادی هلال احمر در بخش‌های مختلف پنج‌گانه فعال است اظهار داشت: امدادگران در 5 بخش امداد زمینی، جاده‌ای، کوهستان، دریایی و هوایی شبانه‌روزی آماده باش هستتند و با اطلاع رسانی به یاری سانحه دیدگان می‌شتابند.

وی با بیان اینکه در مناطق کوهستانی استان بوشهر تیم‌های تخصصی امدادی تشکیل شده است گفت: شهرستان‌هایی که دارای ارتفاعات و کوهستانی است تیم‌های امدادی به صورت تخصصی فعال شده و شبانه‌روز یاری‌رسان حادثه دیدگان هستند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر از امداد رسانی به 5 کوهنورد مفقودی در ارتفاعات روستای اخند عسلویه خبرداد و گفت: در پی اعلام مفقود شدن گروهی کوهنورد در ارتفاعات روستای اخند عسلویه امدادگران هلال احمر با تلاش چند ساعته 5 کوهنورد مفقودی را نجات دادند.

درویشی با بیان اینکه این کوهنوردان برای گردش به منطقه آبشار درزو در روستای اخند شهرستان عسلویه رفته بودندخاطر نشان کرد: پس از اعلام امدادرسانی، یک تیم عملیاتی امداد و نجات کوهستان از جمعیت هلال احمر شهرستان عسلویه به محل مورد نظر اعزام شد و پس از چند ساعت عملیات جستجو  5 کوهنورد مفقودی یافته و به پایین کوه منتقل شد.

وی با بیان اینکه روستای اخند از توابع بخش مرکزی شهرستان عسلویه است گفت: یکی از جاذبه‌های گردشگری این روستا، چشمه و آبشار درزو  است که  این چشمه در دامنه کوه درزو  قرار دارد و یکی از صعب العبورترین نقاط گردشگری این منطقه است.

 

ارسال نظر