کد خبر : 19466

نماینده محترم ولی فقیه در استان بوشهر:

تهاجم اقتصادی علیه ایران نشان از شکست دیگر تهاجم‌ آمریکا است

تهاجم اقتصادی علیه ایران نشان از شکست دیگر تهاجم‌ آمریکا است

امام جمعه بوشهر با اشاره به اینکه آمریکا دنبال تحریم‌های جدید علیه ملت ایران گفت: تهاجم و تحریم اقتصادی علیه ایران نشان از شکست دیگر تهاجمات آمریکا در این کشور است.

به گزارش بوشهر24، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه  بوشهر با گرامیداشت دهه آخر ماه صفر و تسلیت سالروز ارتحال رسول گرامی اسلام(ص) و امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) آموزه‌های سبک زندگی اسلامی از دیدگاه نبی مکرم اسلام(ص) را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: باید از سیره خاندان نبی مکرم اسلام برای رسیدن به سعادت و کمال استفاده کرد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با اشاره به 13 آبان و گرامیداشت این روز افزود: 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی نام گذاری شده که در این روز در ادواره مختلف تاریخی ضمن تبعید حضرت امام راحل و به شهادت رساندن دانش‌آموزان، لانه جاسوسی آمریکا در تهران تسخیر شد.

خطیب نماز جمعه بوشهر با بیان اینکه استکبار جهانی از دیرباز با کشورهای مستقل و آزاد جبهه ظلم و  تجاوزگری تشکیل داده است خاطرنشان کرد: در ادوار مختلف تاریخی که اسلام برای نجات مردم در برقراری صلح و امنیت، عدالت و مساوات تلاش می‌کرد جهان‌خواران، مستکبران و سودجویان در مقابل آنها قرار داشتند و جبهه استکبار تشکیل می‌دادند.

آیت الله صفایی بوشهری با بیان اینکه در دوران پیامبر گرامی اسلام(ص) 75 جنگ علیه اسلام تحمیل شد گفت: در این دوران جهان استکبار به سرکردگی آمریکا دنبال سلطه‌گری، مصادره ثروت‌های جهانی و تشکیل مرکز قدرت سیاسی در نقاط مختلف جهان است.

امام جمعه بوشهر با اشاره به توطئه‌ها و دسیسه‌های آمریکا علیه ایران از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: تحمیل جنگ 8 ساله، جنگ‌های سخت و نیمه سخت، ترور شخصیت‌ها، جنگ نرم سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، علم و فناوری از جمله دسیسه‌های آمریکا علیه ملت ایران با تشکیل جبهه متفقین بوده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه ایران اسلامی پس از 40 سال دسیسه آمریکا، اکنون سربلند و با عزت در برابر آمریکا و کشورهای هم‌پیمان آن ایستاده است خاطرنشان کرد: در این 40 سال روز به‌ روز بر عزت و افتخار ایران اسلامی افزوده و جهان استکبار دچار تزلزل و شکست در تمامی جبهه‌ها شد.

خطیب نماز جمعه بوشهر با اشاره به موج جدید تحریم‌های استکبار جهانی علیه ملت ایران افزود: اکنون آمریکا دنبال تهاجم اقتصادی و تحریم‌ها علیه نظام جمهوری اسلامی ایران است که با ایجاد شبکه‌های مختلف تهاجمی قصد ضربه زدن اقتصادی  به ایران دارد.

آیت الله صفایی بوشهری با اشاره به اینکه جنگ اقتصادی در واقع آخرین تیر ترکش آنها به ایران اسلامی است  تصریح کرد:  تهاجم و تحریم اقتصادی علیه ایران نشان از شکست دیگر تهاجمات آمریکا در این کشور است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه  آمریکا در این جنگ اقتصادی، خود  دچار متحمل ضرر و زیان می‌شود گفت: ایران اسلامی با رهبری مقام معظم رهبری و با تعامل مردم و مسئولان چنان ضربه‌ای به آمریکا بزند که در تاریخ ماندگار شود.

امام جمعه بوشهر از بسیج تمام مردم برای مقابله با تهاجم اقتصادی دشمن خبر داد و بیان کرد: ملت ایران در تهاجم اقتصادی آمریکا بسیج شده‌اند و همه آماده‌اند تا در برابر تهاجم دشمن ایستادگی کنند.

خطیب نماز جمعه بوشهر با گرامیداشت روز بسیج دانش آموزی و یاد و خاطره شهیدان والامقام افزود: دانش‌آموزان بسیجی با تمام قوا مهیای دفاع از آرمان‌های انقلابی هستند که با خون شهدا به جایگاه کنونی رسیده است.

آیت الله صفایی بوشهری به حماسه زنان منطقه لرده دشتستان اشاره کرد و با بیان اینکه انگلیس پس از حمله به بوشهر و شکست در چغادک به دشتستان حمله کرد گفت: انگلیس پس از به اسارت گرفتن برخی از افراد دشتستانی زنان منطقه لرده دشتستان در مبارزه با متجاوزان انگلیسی کست مفتضحانه‌ای به آنان دادند.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه در این حمله زنان  منطقه لرده  دشتستان ضربه محکمی به دشمنان زدند گفت: پیشنهاد می‌شود  مانند سالروز شهادت رئیسعلی دلواری که به نام  روز مبارزه با استعمار انگلیس  است، بین 13 تا 15 آبان به عنوان مبارز ضد استعماری زنان ایران نام‌گذاری شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با قدرددانی از تلاش مردم استان بوشهر در برپایی موکب‌های اربعین حسینی  تصریح کرد: تلاش مردم استان بوشهر در ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی قابل ستایش و تقدیر است چراکه خدمات آنان زبان‌زد عام و خاص است.

خطیب نماز جمعه بوشهر با تاکید بر توجه به حل مشکل اشتغال جوانان بوشهری افزود: درصد بالایی از جوانان استان بوشهر  که دارای مدرک دانشگاهی و مهارتی هستند نیاز به اشتغال دارند که لازم است مسئولان در این زمینه تلاش کنند.

امام جمعه بوشهر با تاکید بر کار جهادی برای حل مشکل اشتغال جوانان گفت: اجرای طرح‌های کارآفرینی، پرداخت تسهیلات بر اساس ظرفیت‌های اشتغال‌زایی استان و فراهم شدن اشتغال در بخش‌های مختلف استان برای ایجاد اشتغال جوانان امری مهم و ضروری است.

آیت الله صفایی بوشهری به مشکل گرانی اجناس و کالاها پرداخت و با تاکید بر نظارت بیشتر و مقابله با گرانی کالاها تصریح کرد: بر اساس علم اقتصاد، گرانی کالاها در استان بوشهر نا معقول و کاذب است چرا که با علم اقتصاد هم‌خوانی ندارد و باید برخورد با گرانی در دستور کار مسئولان ذی‌ربط قرار بگیرد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر به مسئله کم‌آبی در استان بوشهر اشاره کرد و با تاکید بر حل این مشکل تاریخی افزود: هر چند در فصل سرما هم استان بوشهر دچار مشکل کم‌آبی است ولی باید از هم اکنون برای فصل تابستان در جلوگیری از بحران کم‌آبی چاره اندیشی شود.

امام جمعه بوشهر از تدوین نقشه جامع تامین آب استان بوشهر خبر داد و تاکید کرد: مسئولان آب شهری، روستایی و کشاورزی استان بوشهر باید برای تامین نیاز آب استان در درون  استان برنامه‌ریزی کنند.

/تسنیم

ارسال نظر