کد خبر : 19483

کسی در بوشهر پشت نوبت برای دریافت خدمات کمیته امداد نیست

کسی در بوشهر پشت نوبت برای دریافت خدمات کمیته امداد نیست

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان بوشهر گفت: با شرایطی که در راستای توانمندسازی و ایجاد اشتغال فراهم شده پشت نوبت برای دریافت خدمات حمایتی از کمیته امداد استان بوشهر وجود ندارد.

به گزارش بوشهر24، احمد لطفی ظهر امروز در دیدار با آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر توجه به توانمندسازی افراد محروم و جویای اشتغال اظهار داشت: یکی از مشکلات این نهاد برای ارائه خدمات مطلوب به اقشار نیازمند و آسیب پذیر، موضوع پشت نوبتی بود که با برنامه ریزی انجام شده، این مشکل حل شده است.

وی با اشاره به اینکه تحت پوشش قرار گرفتن خانواده‌های نیازمند بر اساس نوبت‌بندی ارائه می‌شد افزود: پیش از این، برخی از افراد نیازمند دارای شرایط قرار گرفتن در زیر پوشش برنامه‌های حمایتی این نهاد بودند که باید ابتدا عده‌ای مددجو از چرخه حمایت خارج تا زمینه برقراری خدمات به این افراد دیگر ایجاد شود.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر از پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی به مددجویان خبرداد و تصریح کرد: با برنامه ریزی‌های انجام شده در یک دوره سه ساله، موفق به ارائه تسهیلات ارزان قیمت اشتغال به مددجویان شده‌ایم و پس از این که زمینه توانمند سازی آنها ایجاد شد.

لطفی افزود: با شرایطی که در راستای توانمندسازی و ایجاد اشتغال فراهم شده  پشت نوبت برای دریافت خدمات حمایتی از کمیته امداد استان بوشهر وجود ندارد.

وی، اعتماد مردمی را یکی از سرمایه‌های مهم این نهاد دانست و خاطر نشان کرد: یکی از مهمترین سرمایه های این نهاد، اعتماد مردمی است که بر اساس شاخص‌ها ، این نوع اعتماد تقویت و شاهد افزایش کمک‌های خیران به کمیته امداد برای ارائه به افراد مستمند هستیم.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با بیان اینکه براری رفع گرفتاری‌های مردم و به خصوص افراد تحت پوشش باید از ابعاد مختلف برنامه ریزی شودگفت: در طی سه سال گذشته و با تدابیر مناسب در سه حوزه اشتغال و توانمندسازی خانواده‌ها، احداث مسکن و برنامه‌های فرهنگی تمرکز بیشتری شده که با آمار شفاف و اعلام آن به مردم ، زمینه افزایش اعتماد عمومی به این نهاد فراهم شده است.

لطفی، سهم بالای اشتغال خانواده‌های تحت پوشش این نهاد را از نتایج این خدمات دانست و تصریح کرد:پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی، حل مشکل مسکن مددجویان در کنار توجه به مسائل فرهنگی خانواده‌های تحت پوشش در اولویت قرار دارد.

وی عنوان کرد: در حوزه فرهنگی و با برنامه‌های وسیع مشاوره‌ای و نشست‌های چهره به چهره با خانواده‌های مددجویی توسط مددکاران، شاهد ازدواج‌های بیشتر همراه با کم بودن آمار طلاق دخترهای مزدوج این خانواده ها هستیم.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر، تبلیغ ازدواج آسان به شکل کاربردی در این نهاد را مورد اشاره قرار داد و گفت:  این مهم به گونه‌ای نهادینه شده که هم اکنون جهیزیه کامل برای نوعروسان خریداری شده و به محض ازدواج دختران با حفظ کرامت خانواده واگذار می‌شود. /تسنیم

ارسال نظر