کد خبر : 19490

استان بوشهر؛

ارائه تسهیلات کم بهره به مشاغل مرتبط با صنایع دریایی

ارائه تسهیلات کم بهره به مشاغل مرتبط با صنایع دریایی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر از پرداخت تسهیلات کم بهره به مشاغل دریایی در استان خبر داد.

به گزارش بوشهر24، سید حسین حسینی محمدی افزود: در راستای حمایت از کسب و کارهای خرد دریایی و همچنین ایجاد اشتغال در بخش های صنعتی و خدماتیِ مرتبط با دریا اهم از صیادی، گردشگری و تفریحی، تسهیلات با بهره 2 تا 4 درصد از سوی صندوق توسعه صنایع دریایی پرداخت می شود.

وی با بیان اینکه استان بوشهر دارای موقعیت جغرافیایی خوبی جهت توسعه تجارت صنایع دریایی است اضافه کرد: حوزه هایی نظیر ساخت شناورهای صیادی، باری و تفریحی، تعمیر و به روز رسانی شناورها، خرید ادوات صیادی، گردشگری دریایی و تفریحات آبی می توانند از تسهیلات صندوق توسعه صنایع دریایی استفاده کنند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گفت: متقاضیان جهت استفاده از این تسهیلات می توانند به نمایندگی صندوق توسعه صنایع دریایی مستقر در سازمان صنعت، معدن وتجارت استان مراجعه کنند.

وی خاطرنشان کرد: با شروع مرحله دوم پرداخت تسهیلات رونق تولید در استان بوشهر تاکنون 43 واحد تولیدی در حوزه های صنعت، معدن، کشاورزی و گردشگری ثبت نام کرده اند که بیشتر آنها در کمیته بررسی و کارشناسی تعیین تکلیف شده و برای دریافت تسهیلات به بانکهای عامل معرفی شده اند. /خبرگزاری صدا و سیما

ارسال نظر